comScore

Türkiye'den UEFA'ya EURO 2020 teklifi

17 Mart 2020, Salı 12:06
Türkiye'den UEFA'ya EURO 2020 teklifi

EURO 2020 ile ilgili karar merakla beklenirken İspanyol basınından sürpriz bir iddia ortaya atıldı.

FutbolArena Dış Haberler - Avrupa'yı etkisi altına alan ve Türkiye'de de şu ana kadar 47 vakanın açıklandığı koronavirüs salgını futbol organizasyonlarını da etkiledi. UEFA, EURO 2020'nin düzenlenmesiyle ilgili bugün 55 ülke federasyonuyla telekonferans yoluyla toplantı yapacak ve kararını verecek. Bu gelişmenin yanında İspanyol basınından sürpriz bir iddia ortaya atıdı. 
 

EURO 2020, Türkiye'de mi yapılacak?


İspanyol Marca Gazetesi'nde yer alan iddiaya göre Türkiye, EURO 2020'yi düzenlemek için UEFA'ya teklifte bulundu. Haberde, Türkiye'de koronavirüs vakalarının Avrıpa'ya oranla çok düşük seviyede olduğu belirtildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile UEFA Başkanı Ceferin'in konuyla ilgili görüşme yaptığı ifade edildi. Ancak salgının artma olasılığı nedeniyle turnuvanın iptal edilme ihtimalinin daha yüksek olduğu vurgulandı.

UEFA, EURO 2020'Yİ ARALIK AYINDA YA DA HAZİRAN 2021'DE OYNATMAYI DÜŞÜNÜYOR

Dünyada yayılan 'Koronavirüs' sebebiyle spor faaliyetleri bir bir durdurulurken, en önemli tartışma konularından birisi de bu yaz düzenlenecek olan 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası oldu. UEFA'nın yarın gerçekleştireceği toplantı da bu konunun masaya yatırılacağı, UEFA'ya üye olan 55 federasyonun arasında turnuvanın Aralık ayında oynanması tartışılacak. Liglerin devre arasına denk gelen Aralık ayı, kabul görmezse EURO 2020'nin 2021 yılının Haziran ayında oynatılması da gündemde. (DHA)

Son dakika Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"