comScore

Türkiye'de ilk kez Video Hakem uygulaması yapılacak

24 Mart 2018, Cumartesi 18:39
Türkiye'de ilk kez Video Hakem uygulaması yapılacak

Finlandiya - Malta ve Azerbaycan - Makedonya maçları Türkiye'de Video Yardımcı Hakem'in ilk kez çevrimiçi uygulandığı müsabakalar olacak.

FutbolArena - FIFA kokartlı Türk hakemlerinin yöneteceği Antalya'da oynanacak Finlandiya - Malta ve Azerbaycan - Makedonya özel milli karşılaşmalarıyla birlikte Türkiye'deki bir müsabakada ilk kez online (çevrimiçi) VAR uygulaması yapılacak.
 

Türkiye'de Video Hakem ne zaman başlayacak?


DHA'nın haberine göre Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada; Türkiye'de şu ana kadar yapılan offline (çevrimdışı) ve online (çevrimiçi) Video Yardımcı Hakem çalışmaları sonrasında; FIFA ve IFAB izinleri alınarak, hakemlerimizin görev yapacağı iki özel müsabakada hakemin VAR hakemi ile doğrudan iletişim kurabildiği online (çevrimiçi) uygulama gerçekleşeceği duyuruldu.

TÜRKİYE'NİN İLK VİDEO HAKEMİ HALİS ÖZKAHYA OLACAK
Hüseyin Göçek'in yöneteceği Finlandiya-Malta maçı 26 Mart 2018 Pazartesi Antalya Gloria Sports Arena'da saat 19.00'da oynanacak ve bu müsabakada Göçek'in yardımcılıklarını Serkan Olguncan ve Mustafa Emre Eyisoy yapacak. 4. hakem ise Alper Ulusoy olacak. Video Yardımcı Hakem (VAR) olarak Halis Özkahya ve Yardımcı Video Yardımcı Hakem (AVAR) olarak ise Ali Palabıyık görev alacak.

27 Mart 2018 Salı günü Antalya Mardan Stadyumu'nda saat 19.00'da başlayacak Azerbaycan-Makedonya müsabakasında ise Halis Özkahya düdük çalarken yardımcılıklarını Kerem Ersoy ve Kemal Yılmaz yapacak, Ali Palabıyık 4. hakem olarak görev alacak. Bu maçta Cüneyt Çakır Video Yardımcı Hakem (VAR), Hüseyin Göçek ise Video Yardımcı Hakem (AVAR) görevini üstlenecek. 

Antalya'da oynanacak iki milli müsabaka ile birlikte Video Yardımcı Hakem Sistemi VAR'ın Türkiye'ye kazandırılmasında çok önemli bir adım atılacak.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"