comScore

Türkiye'de basketbol ve voleybol ligleri tescil edildi

11 Mayıs 2020, Pazartesi 16:04
Türkiye'de basketbol ve voleybol ligleri tescil edildi

Türkiye'de basketbol ve voleybolda liglerin tescil edilmesine karar verildi.

FutbolArena - Türkiye'de basketbol ve voleybol liglerinde mevcut sezon tescil edildi. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ile Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ yaptıkları açıklamalarda liglerin tescil edildiğini ancak şampiyonluğun ve küme düşmenin olmayacağını belirttiler.

TBF BAŞKANI HİDAYET TÜRKOĞLU: "KULÜPLERİMİZLE ORTAK KARAR ALDIK"
TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, "Tüm ligleri sonlandırdık. Hiçbir ligimizde şampiyon ilan edilmeyecek. Küme düşme olmayacak. Erkeklerde 16 takımın 13'ü liglerin bu şekilde tamamlanmasını istedi. Kadınlarda 13 takımın 11'i bu kararı istedi. Bu kararı kulüplerimizle ortaklaşa aldık" ifadelerini kullandı.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, 2020-2021 sezonunda ligleri erken başlatmak istediklerini belirterek, eylül ayında başlatmayı planladıklarını söyledi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, liglerin tescil edilmesinin ardından sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Kulüpler ile yapılan düzenli görüşmelerin ardından yönetim kurulu olarak yapılan toplantıda Vestel Venus Sultanlar Ligi'ni ve AXA Sigorta Efeler Ligi'ni bu şekilde tescil ederek, şampiyon ilan etmediklerini belirten Üstündağ, "Bunun yanı sıra küme düşme olmayacak ve önümüzdeki sezon liglerimizi 16'şar takımla oynayacağız. 2020-2021 sezonununda liglerimizi biraz daha erken başlatarak, eylül ayı gibi yeni sezonu başlatmayı planlıyoruz" dedi.

Son dakika Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"