comScore

Türkiye maçı öncesi İzlanda'yı taraftar korkusu sardı

05 Ekim 2017, Perşembe 19:16
Türkiye maçı öncesi İzlanda'yı taraftar korkusu sardı

İzlanda'yı, Eskişehir'de oynanacak olan Türkiye maçı öncesinde taraftar korkusu sardı. İzlanda Teknik Direktörü Heimir Hallgrimson açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Türkiye - İzlanda maçı öncesi nefesler tutuldu. A Milli Futbol takımımız 2018 Dünya Kupası yolunda Eskişehir'de, İzlanda ile tarihi bir maça çıkacak. Bu zorlu karşılaşma öncesinde İzlanda'yı ise taraftar korkusu bastı. İzlanda Teknik Direktörü Heimir Hallgrimson maç öncesi açıklamalarda bulundu. 


Türkiye - İzlanda maç haberleri


2018 Dünya Kupası Elemeleri'nde A Milli Futbol Takımı İzlanda ile Eskişehir'de karşı karşıya gelecek. Maç öncesi ise İzlanda'yı taraftar korkusu sardı. 

İzlanda Teknik Direktörü Heimir Hallgrimson yaptığı açıklamada, "Bu atmosferde saha içine mesaj ulaştırmak zor olacak. Buradaki atmosferi iyi biliyoruz. Antrenmanlarda aynı zamanda bu atmosfer üzerinde de çalışıyor ve konuşuyoruz. Maç içinde çok fazla ses oluyor. Bu da sizin kendinizi ifade etmenizi güçleştiriyor. Bu yüzden çalışmalarda yapılacak hamleleri de çalışıyoruz."  ifadelerini kullandı. 
"TÜRKLER BİZDEN DAHA FAZLA BASKI ALTINDA"

İzlanda'nın forveti Böðvarsson yaptığı açıklamada, "Türkler bizden daha fazla baskı altında olacaktır. Tabi ki biz de iyi sonuçlar almak için baskı altındayız ama onların durumu farklı. Maçın önemini anlatmaya gerek yok. Bu tür maçlara artık alıştık ve ciddi tecrübe sahibiyiz. diye konuştu. 

Böðvarsson Türkiye'nin önemli silahlarına dikkat çekerek, "Türkiye hücumda çok iyi isimlere sahip. Birçok oyuncusu onların da Avrupa'da oynuyor ve kaliteli oyuncular. Biz çevik bir takımız. Bu avantajımızı kullanmalıyız. Amacımız tabi ki Dünya kupasına gitmek. Fizik gücü avantajımızla Türkiye'nin hücum oyuncularını durdurursak ve en önemlisi akıllı olursak buradan istediğimizi alır, gideriz." ifadelerini kullandı. 

Ay Yıldızlı takımla ilgili tüm gelişmelere Milli Takım Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


Türkiye - İzlanda maç kadroları


2018 Dünya Kupası Elemeleri'nde Türkiye ile İzlanda arasında oynanacak zorlu maç öncesinde İzlanda basını iki takımın muhtemel 11'lerini yayınladı. İzlanda basınına göre Türkiye 4-4-2 formatıyla, İzlanda ise 4-5-1 dizilişiyle sahaya çıkacak. 

İZLANDA BASININA GÖRE TÜRKİYE'NİN 11'İ:
Volkan, Çağlar, Mehmet Topal, Kaan Ayhan, Caner, Nuri, Emre, Oğuzhan, Arda, Cenk Tosun, Burak Yılmaz


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)