comScore

Türkiye - İzlanda Ümit Özat'tan flaş sözler: 'Çoban bile...'

06 Ekim 2017, Cuma 19:32
Türkiye - İzlanda Ümit Özat'tan flaş sözler: 'Çoban bile...'

Türkiye - İzlanda maçını NTV Spor'da Ümit Özat yorumladı. 

FutbolArena - Türkiye A Milli Futbol Takımı, 2018 Dünya Kupası Elemeleri'nde İzlanda ile karşı karşıya gelecek. Zorlu müsabaka öncesinde teknik direktör Ümit Özat, NTV Spor'da milli takımın şansını değerlendirdi. 
 

Türkiye - İzlanda maçı kaç kaç biter?


2018 Dünya Kupası Elemeleri'nde Türkiye A Milli Futbol takımı bu akşam saat 21:45'te İzlanda ile karşı karşıya gelecek. Maç öncesi NTV Spor'da teknik direktör Ümit Özat milli takımın şansını değerlendirdi. 

"ÇOBAN BİLE GELSE BU KADRO OYNAMALI"
"Lucescu bugün cezalı. Ancak ben şunu söylemek istiyorum, afedersiniz bu takımın başına çoban bile gelse bu kadro oynamalı. Son yılların en üst düzey milli takımına sahibiz. Barcelona'da, Celta Vigo'da, Roma'da, Milan'da oynayan oyuncularımız var. Keza yurt içi de öyle. O yüzden bu kadro oynamalı."

"LUCESCU KONTROLLÜ OYNAR MI?"

Bu kadro kontrollü oynar mı? Arda, Cenk, Oğuzhan. Bunlar böyle çok tutabileceğin, gittiği zaman dönmeyecek oyuncular. Biliyorsunuz bir de şu var, Türk antrenör defansif oynattığı zaman atağın yok derler. Ancak yabancı hoca oynattığı zaman işte İtalyan sistemi diye konuşulur.

"LUCESCU EĞER 1 PUANI DÜŞÜNMEK İÇİN OYNARSA..."

Lucescu önce 1 puanı düşünmek için oynarsa, o zaman son maça kaldık diyebiliriz. Ancak bunu oyuncu ne kadar kabul edecek. Çünkü dediğim gibi bu kadroyu tutman zor. Hep öne oynamak isteyen oyuncular ağırlıkta. 

"TOPU YERDEN OYNAMALIYIZ"

"Kısa bir takımız. Kalemize yakın yerlerde faul yapmamalıyız. Bu kadroda çok fazla hava topu alabilecek futbolcu yok. O yüzden mümkün olduğunca topu yerden oynamalıyız. Ben bu maçta ilk golü atan takımın büyük avantaj elde edeceğini düşünüyorum. Ancak bakın biz atarsak, yiyebiliriz de. Eğer Allah korusun İzlanda öne geçerse o zaman öyle bir kapanırler ki, işimiz zorlaşır."

Beşiktaşlı Caner Erkin hakkında Ümit Özat'ın sözleri: "Kimse oynatmaz"

Ümit Özat, İzlanda maçı öncesi beklerin performansı konuşurken Caner Erkin'e değindi. Özat, "Caner gerçek bir sol bek değil. Türkiye'de bunu kaldırırsın. 90 dakika tek kale oynuyorsun neredeyse. Hatırlayın. Hatırlayın İzlanda'ya 3-0 yenildiğimiz maçı. Bir tarafta Gökhan, bir tarafta Caner. Biz beklerken istiyoruz ki, 30 tane orta açsın. Hayır! Bek 30 kere kademeye girsin. Biz İzlanda maçında en büyük sıkıntıları beklerden yaşayacağız. Caner bir bek fiziğine sahip oyuncu değil. Avrupa maçlarında ne kadar gider, belki Leipzig maçında işte götürürsünüz ama şu var, Caner'i İngiltere Premier Lig'de kimse sol bek oynatmaz. Rakibiniz İzlanda, İsveç, İngiltere gibi takımlar olursa kısa bekler size sorun yaratır." diye konuştu." 

Ay Yıldızlı takımla ilgili tüm gelişmelere Milli Takım Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)