comScore

Türkiye - Arnavutluk vahim tablo! San Marino'dan sonra...

13 Kasım 2017, Pazartesi 22:04
Türkiye - Arnavutluk vahim tablo! San Marino'dan sonra...

Türkiye - Arnavutluk maçında konuk ekibin 3 gol birden bulması ilginç bir istatistik ortaya çıktı. 

FutbolArena Detay - A Milli Takım Romanya'nın ardından bir diğer hazırlık maçında Arnavutluk ile karşı karşıya geldi. İlk yarıda 42. dakikada 10 kişi kalan konuk ekip, ikinci yarıda eksik olmasına rağmen 56. dakikada Grezda ile 3. golü attı. Grezda'nın golü sonrası oldukça çarpıcı bir istatistik ortaya çıktı. 

Arnavutluk, A Milli takıma karşı deplasmanda 3 gol atarken, konuk ekip özellikle 10 kişi oynadığı dönemde Grezda ile gol bulunca tribünlerden protesto sesleri iyice yükseldi. Öte yandan Arnavutluk deplasmanda oynadığı son 44 resmi maçta 4 takım, "Ermenistan, San Marino, Sırbistan ve İsrail'e 2'den fazla gol atarken," Milli takımımız ile takım sayısı 5'e çıktı. 
 

Türkiye - Arnavutluk Yılmaz Vural FOX TV


Arnavutluk, A Milli takımımız karşısında 24 ve 39. dakikalarında Sadiku'nun gollerüyle 2-0 öne geçerken, 42. dakikada ise Memushaj kırmızı kartla oyun dışında kaldı. Bu esnada Serdar Aziz de sarı kart gösterirken Yılmaz Vural Serdar'a, "Senin ne işin var orada? Yapmayın bunları çocuklar, ne gerek var." diye sitem etti. 
"TOPA NİYE BAKIYORSUNUZ?"

Arnavutluk'un peş peş gollerinin ardından futbolcuların oyun anlayışı ve pozisyon almasına tepki gösteren Yılmaz Vural, "Bak orada topa bakıyorsunuz ama adam arkada. Hep yanlış duruş. Senin işin adamla ama topa daklanmışın. Yapmayın çocuklar. Niye bakarsınız topa? Adam orada. Barış? Neredesin oğlum? Hep yapıyoruz bunu, hep hep!" diye sitem etti. 

Ay Yıldızlı takımla ilgili tüm gelişmelere Milli Takım Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (14 Temmuz 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.