comScore

Türkiye - Arnavutluk maçı sonrası: "Askerlerimiz için oynadık!"

12 Ekim 2019, Cumartesi 00:26
Türkiye - Arnavutluk maçı sonrası:

A Milli takım futbolcularımız, Arnavutluk galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Euro 2020 elemelerinde A Milli takımımız Arnavutluk'u 1-0 mağlup ederek gruptaki liderliğini sürdürdü ve Avrupa Şampiyonası için dev bir adım daha attı. 

MERİH DEMİRAL: "ALLAH'IN İZNİYLE EURO 2020'YE GİDECEĞİZ"
Bu galibiyetle askerlerimizi mutlu ettiysek ne mutlu bize. Gerçekten çok önemli bir galibiyetti. Allah'ın izniyle bu gruptan lider çıkacağız. 8 tane şehidimiz varmış, şimdi haber geldi. Toplamda 17 tane şehidimiz var. Allah rahmet eylesin... Askerlerimizi, milletimizi bir nebze mutlu ettiysek ne mutlu bize. Allah'ın izniyle Avrupa Şampiyonasına katılacağız, kimsenin şüphesi olmasın."

CENK TOSUN: "ÖLÜM KALIM MAÇI GİBİYDİ"

Grupta artık her şey bizim elimizde. Takım arkadaşlarımı kutluyorum. Çok iyi bir galibiyet aldık. Bugün ölüm-kalım maçı gibi bir şeydi. Galip geldik, çok sevinçliyiz. Maç içinde de golden sonra çok sevindik ama maç içinde haberdar değildik, sivil şehitlerimiz varmış içeride öğrendik."

ÇAĞLAR SÖYÜNCÜ: "ASKERLERİMİZ İÇİN OYNAYACAKTIK"

"Çok önemli ve kritik bir galibiyet aldık. Askerlerimiz için oynayacaktık bugün, onlar için moral olabildiyse ne mutlu. Futbolda yenilirsin, yenersin, normal bunlar kazandık ve mutluyuz ama dediğim gibi önemli olan bu değil, askerlerimiz ve aileleri önemli. Ayağımda sıkıntı yok. Bugün biz değil, askerlerimiz daha önemli."

Milli takım Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)