comScore

Türk takımları için Şampiyonlar Ligi tehlikesi

10 Mayıs 2019, Cuma 12:36
Türk takımları için Şampiyonlar Ligi tehlikesi

Türk takımları bu yıl Avrupa kupalarında alınan sonuçların ardından Şampiyonlar Ligi gruplarına takım gönderme hakkını kaybetme tehlikesi yaşadı.

FutbolArena Detay - Hollandalı Bert Kassiesa'nın UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçları sonrası güncellediği tabloya göre Türk takımları Devler Ligi tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Başta Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor olmak üzere tüm takımları yakından ilgilendiren detaylar haberimizde.
 

Süper Lig şampiyonu Şampiyonlar Ligi'nde direkt gidecek mi?


Süper Lig'de bu sezonun şampiyonu Şampiyonlar Ligi gruplarında direkt katılacak ancak gelecek sezon büyük bir tehlike ile karşı karşıya kalacağız. UEFA Şampiyonlar Ligi'nde sürpriz sonuçlara imza atarak final kapısından dönen Ajax, Hollanda'nın ülke puanını yükseltti. Ajax'ın topladığı puanlar, UEFA sıralamasında Hollanda ile Türkiye arasındaki puan farkını azalttı.

GELECEK SEZONKİ TEMSİLCİLERİMİZİN ÖNEMİ 

2020-2021 sezonundan itibaren Süper Lig'i şampiyon tamamlayan takımın Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılma ihtimali riske girdi. Gelecek sezon Avrupa'da takımlarımız başarısız sonuçlara imza atar ve Hollanda yükselişini sürdürürse kırmızı alarm verilecek.

Hollanda gibi Türkiye'nin yakın takipçisi olan Avusturya da ülkemiz için tehlike arz ediyor. Eğer Hollanda ya da Avusturya'dan biri gelecek sezon bizi geçmeyi başarırsa 2020-2021 sezonunda Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan takım gönderemeyeceğiz.

UKRAYNA'YI GEÇME İHTİMALİZ VAR MI?

Öte yandan önümüzde yer alan Ukrayna'nın 10.000 puan aldığı 2014-15 sezonu gelecek yıldan itibaren değerlendirmeye dahil edilmeyecek. Türkiye eğer 4 bin puanlık farkı kapatarak Ukrayna'yı geçmeyi başarırsa Hollanda ve Avusturya'nın da aldığı sonuçlara bağlı olarak UEFA Şampiyonlar Ligi'nde direkt takım gönderme hakkını koruyabilecek.

Son dakika UEFA Şampiyonlar Ligi Haberleri FutbolArena'da.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)