comScore

Tunus'un maçlarda ilginç oruç açma taktiği

04 Haziran 2018, Pazartesi 19:31
Tunus'un maçlarda ilginç oruç açma taktiği

Tunus Milli takımında oruç tutan futbolcular, maçların iftar saatine denk gelmesinden dolayı oruçlarını açmak için müsabakanın oynandığı anda farklı bir formül buldu. 

FutbolArena Dış Haberler - 2018 Dünya Kupası'nda mücadele edecek olan Tunus'ta futbolcuların ilginç oruç açma taktiği dünya kamuoyunda geniş yankı uyandırdı. 

İngiliz basınında Daily Mail'in haberine göre, Tunus Milli takım futbolcuları, son oynanan hazırlık maçlarının iftar saatine denk gelmesinden dolayı farklı bir formül uyguladı.
Tunus kalecisi Hassen hazırlık maçlarında iftar saatinin gelmesiyle birlikte sakatlık numarası yaparak kendini yere bıraktı. Bu esnada futbolcular da saha kenarına gelerek oruçlarını açtı. Teknik heyet de futbolculara yiyecek ve su vererek oruçlarını açmalarını sağladı. 
Tunus son 2 hazırlık maçında Portekiz ve A Milli takımımızla 2-2 berabere kaldı. Afrika temsilcisi 9 Haziran tarihinde İspanya ile karşı karşıya gelecek. 

Tunus Milli takımının 2018 Dünya Kupası kadrosunda tanıdık isimler de yer alıyor. Süper Lig'de Kasımpaşa'da forma giyen Ben Youssef, Afrika temsilcisinin 23 kişilik açıkladığı Dünya Kupası kadrosunda yer aldı. 

TUNUS'UN KADROSU ŞU ŞEKİLDE:

Mathlouthi, Ben Mustapha, Hassen - Nagguez, Bronn, Bedoui, Benalouane, Ben Youssef, Meriah, Haddadi, Maaloul - Skhiri, Ben Amor, Chalali, Sassi, Khalil, El Khaoui, Srarfi - Ben Youssef, Badri, Khazri, Sliti, Khalifa.

Bilyoner'den 5.000 TL BilyonPuan HEDİYE!