comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Tuncay Şanlı ve Ümit Özat'tan Galatasaray'a gönderme

10 Ocak 2017, Salı 21:27
Tuncay Şanlı ve Ümit Özat'tan Galatasaray'a gönderme

Fenerbahçe'nin eski oyuncuları ezeli rakiplerine 6-0 üzerinden göndermelerde bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe'nin eski yıldızları, günümüzün teknik direktörleri Ümit Özat ile Tuncay Şanlı, NTV Spor'da yayınlanan Güzel Oyun programına katıldı.
 

Ümit Özat'tan 6-0 Galatasaray maçı açıklaması


Galatasaray'ı 6-0 yendikleri maç hakkında konuşan Ümit Özat, "6 Kasım'ın gecesinde rüyamda 2 gol, 2 asist yaptığımı gördüm. İsmail Güldüren'e söyledim. 'abi deli misin, manyak mısın' dedi. Hakikaten yanılmıyorsam 3 asist, 1 gol ile oynadım ya da 2 asist, 1 gol. 6-0'lık maç o gün oynayan, tribüne gelen, gelmeyen herkes için 100 yıl daha geçse unutulmayacak bir maçtı. O gün (6 Kasım) statta inanılmaz bir atmosfer vardı. Sahaya çıkarken bir, iki oyuncumuzun gözünden yaşlar geldi. İnanılmazdı." dedi.

Tuncay Şanlı hakkında iddialarda bulunan Özat, "Tuncay Şanlı'ya pozisyonu oyununu öğretene kadar canım çıktı. Önlü-arkalı değil de iki sol bek, iki sol açık gibi oynuyorduk. Paldır küldür giderdik ileri. İddia ediyorum, son 30 yılda bizim Tuncay ile yaptığımız kadar kanatları etkili kullanan olmadı. Rakibe bacak arası atardım, Tuncay 'bismillahirrahmanirrahim' derdi. Arkadaş topu mu süreceksin, bunun lafına mı güleceksin? Ne ben Tuncay gittikten sonra oynadığım oyundan zevk aldım, ne de Tuncay benden sonra oynadığı oyundan zevk almıştır." ifadelerini kullandı.


Tuncay Şanlı'dan 6-0 Galatasaray maçı açıklaması


Tuncay Şanlı ise 6-0'lık Galatasaray maçı hakkında "Biz 7-8 gol pozisyonuna girdik, 6 gol attık. Galatasaray dünyaları kaçırdı. Herhalde büyüyü bozamayacaklar bundan sonra da." dedi.
Zico'nun antrenmanlarını unutamadığını söyleyen Tuncay, "Zico'nun yardımcısı ilk gün öyle bir idman yaptırdı ki... Yanına gittim 'Brezilya, futbol, pas' dedim. 'Yok öyle dünya' dedi. Zico'nun yardımcısı daha ilk idmanda öyle bir koşturdu, öyle bir idman yaptırdı ki midemiz bulandı. Dedik işimiz var bu yıl. Türkiye'nin en çok koşan oyuncusu bendim, İngiltere'de ilk bir ay onların hızına yetişemedim. Tempo inanılmaz. İngiltere'de oyun çok fazla durmuyor. O yüzden hızlarına yetişemiyorsun. Buradaki gibi değil. 1-1.5 ayda yetişebildim hıza." diye konuştu.
 

Tuncay Şanlı'dan Türkiye - Hırvatistan maçı açıklaması


EURO 2008'deki Hırvatistan maçı hakkında konuşan Tuncay, "Son dakika duran top, Sabri'ye biraz da küfürle 'sen de git' diye bağırıyorum, Sabri 'bu boyla mı gideyim' diyor. EURO 2008'de maçlara koridordan mehter marşıyla çıkıyorduk. Servet sakattı, değnekleri fırlattı 'ben de oynamak istiyorum' dedi. Mehter marşı dinleyerek çıkıyoruz sahaya, çevredeki yetkililer bize bakıyor 'bunlar maça mı çıkıyor, savaşa mı gidiyor' diye. Hamit'in kardeşi Halil kadroya alınmamıştı. Hamit her maçtan sonra kardeşini arıyordu, duygularını onunla paylaşmak için. Ben her gece Hamit'in uyumasını beklerdim. Çünkü kardeşi yok, kadroda olmasını istiyordu. Birbirimizi idare ediyorduk böyle." dedi. 

Tuncay Şanlı sözlerinin sonunda "Fenerbahçe'nin başına geçmesem de orada bir yerde görev almak istiyorum. Özlediğim, ailem gibi gördüğüm bir yer." ifadelerini kullandı.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)