comScore

Tunay Torun: ''Galatasaray ve Trabzonspor'dan teklif almıştım''

15 Ocak 2015, Perşembe 14:08
Tunay Torun: ''Galatasaray ve Trabzonspor'dan teklif almıştım''

Kasımpaşa'nın yıldız futbolcusu Tunay Torun, çok konuşulacak açıklamalarda bulundu.

FutbolArena Özel 
 
İlk yarı benim açımdan gayet iyiydi özellikle asistler
 
İlk etapta ilk yarı açısından çok memnunum ve ligin kendi açımdan asist kralı konumundayım. Maç sayım oldukça iyi daha fazlada gol atabilirdim Beşiktaş maçında Necip ve Trabzon maçında 2 topun Necip ve Belkalem tarafından çizgiden çıkartıldı. 
 
Asıl mevkim forvet arkası
 
Ben alt yapıda çok mevkide oynadım forvet arkası ve sağ kanatta da oynamadım ama benim en iyi olduğum bölge aslında forvet arkasıydı Kasımpaşa da sağ kanatta oynuyorum ve elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.
 
Türkiye de olsam belkide güreşçi olabilirdim
 
Annem ve babam samsunlu Almanya da büyüdüğüm için futbol gelişimimi dışarıda tamamladım. Samsunda büyüseydim ne yapardım diye düşündüğümde babam güreş yaptığı için belki bende güreşçi olabilirdim.
 
Hamburg benim için çok değerli
 
Oynadığım kulüplerde güzel anlarım ve kötü anılarımda vardı. Hamburg benim için çok özeldi çünkü ilk profesyonel sözleşmemi imzaladım ve tıklım tıklım dolu trübünler önüne çıktım ve ailem orada yaşıyor.
 
Kasımpaşa da aile ortamını görüyorum
 
Kasımpaşa'ya geçersek buraya geldiğim için son derece memnunum. Kolej havası ve aile havasınıda Kasımpaşa da buldum diyebilirim. Kötü günler daha çok St Pauli de denebilir.
 
Yedek kalacağımdan korkmadım
Ben Stutgart da çok zor günler geçirdim ve yaşadığım sakattım geri döndüğümde yeni hoca beni kadro dışı bırakıyordu ve tam 1.5 sene futboldan çok uzak kaldım. Ben kimseden korkmuyorum dünya yıldızları ile birlikte oynadım ve büyük takımlardada ilk onbir oynadım bu yüzden hiç korkum yok. Bana Kasımpaşa çok samimi davranarak direk temesa geçti. Şota hoca beni aradı ve kadrosunda direk olarak düşündüğünü söyledi. Birde 1.5 sene futboldan uzak kaldığım için para ön planda değildi. Tabiki Fenerbahçe-Gs-Bjk gibi takımlarada gidebilirdim ama benim tekrar herkese ispatlayacağımı düşünüyorum. 
 
İleride Bundesliga'ya dönerek yarım biraktığım işi tamamlamak istiyorum
Ben kendimi çok geliştirdiğimi düşünüyorum. Benim hayalim şu anda mutluyum ama ileride Almanya ya dönerek kendimi tam olarak ispatlamak istiyorum. Stutgart ve Hamburg dönemlerinde istediğim süreyi bulamadığımı söyleyebilirim. O yüzden dönerek yakın bıraktığım işi tamamlamak istiyorum.
 
Abdullah Avcı'nın prensi değilim
 
Sağolsun Abdullah hoca beni çağırıp oynattı ama insanlar yanlış yorumluyor çünkü Hiddink beni güney korede sahaya çıkartarak oynatmıştı. Hatta hiç unutmuyorum ben Selçuk yerine sahaya çıkınca bütün basın ben oynuyorum diye çok ciddi eleştiriler yapmıştı. Aslında Selçuk benim bölgemde bile oynamıyordu neden böyle bir yakıştırma yapıldı anlayamıyorum. 
 
En ciddi sorun istikrarsızlık ve sabırsızlık
 
Hollanda maçında çok iyi oynadık ama daha öncesinde son oynadığımız 5 maçı kazandık. Portekiz,Ukrayna gibi güçlü takımları yeninde acaba herşey düzeliyormu diye yorum yapılırken ilk kötü sonuçlar gelince karamsarlıklar başladı. Hollanda maçında çizgiden dönen toplar Umut Bulut direkten döndü Arda abi karşı karşıya kaçırdı ve ne yazıkki kaybettik. Türkiye de en ciddi sorun istikrar ve sabırsızlık. Hocanın arkasında durulmadı ve ne yazık ki gönderildi. 
 
Milli takım benim için çok değerli
 
Zammer beni alman milli takımına çağırdı ve Alman milli takımına davet etti. Bana kalbinin sesini dinle dedikten sonra bende Türkiye'yi seçtim. Benim için milli takımın yeri çok ayrıdır. 
 
Galatasaray maçında oynamadığım için çok üzülmüştüm
 
Galatasaray maçı geldiğinde ben çok heyecanlıydım o zamanki teknik adamımımız Martin Jol çalıştırıyordu. Bana gelerek seni oynatacağım diyerek umutlandırdı. İlk maçta Galatasaray seyircileri bize ayrılan biletleri bile satın almıştı ve beni oynatmamıştı. İkinci maçta yine oynamadım ve çok üzülmüştüm. Jol bana dönerek seni bilerke oynatmadım çünkü seni izleseler hemen elimizden alırlar diye oynatmadım demişti.
 
Galatasaray ve Trabzonspor'dan teklif almıştım
 
Türkiye'ye gelmeden önce Trabzon ve Galatasaray kulübü benimle ilgileniyordu ama resmiyete dönüşmedi. Hatta Stutgart'a gitmeden Galatasaray beni istemişti aklımda kalan. Kasımpaşa da 2.5 yıllık sözleşmem var büyük takımları zorlayarak büyük işler başarmak istiyoruz. Birkaç transfer gerekiyor ve takviyeler yapılırsa daha da güçleneceğiz.
 
Nistelrooy olayı tamamen saptırıldı
 
Nistelroy ile basına yansıdığı gibi bir kavga olmadı. Her takımda olduğu gibi maç içinde hararet erttığı için tartışmıştık. Ben genç oyuncu olduğum için yıldız oyuncuya kafa tuttu diye yazılmıştı halbuki alakası yok çünkü yanıma gelerek benden takımın önünde özür diledi. 
 
Ben kimseyle yakıştırma yapmak istemiyorum
 
Beni Gökhan Töre ile veya Aguero'ya benzetiyorlar ama aslında ben kimseyle yakıştırmayı çok fazla sevmiyorum. 

Haber: Yetkin Etkin
 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)