comScore

Tümer Metin: 'Fatih Terim, EURO 2016'da kaosa müsaade etti'

18 Ekim 2020, Pazar 15:20
Tümer Metin: 'Fatih Terim, EURO 2016'da kaosa müsaade etti'

Tümer Metin, Beşiktaş'tan Fenerbahçe'ye transfer olduğu dönem hakkında itiraflarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Tümer Metin, futbol kariyeri hakkında NTV'de yayınlanan Kırılma Anı programına açıklamalarda bulundu.

"BEŞİKTAŞ FORMASIYLA FENERBAHÇE'YE GOL ATMAK HER ZAMAN DEĞERLİDİR"
Emek Ege'nin "Beşiktaş formasıyla Fenerbahçe'ye mi, yoksa Fenerbahçe formasıyla Galatasaray'a mı gol atmak?" sorusunu yanıtlayan Tümer Metin, "Tabii ki Beşiktaş formasıyla Fenerbahçe'ye gol atmak! Fenerbahçe formasıyla Galatasaray'a gol attığınız zaman 'Gerçek Fenerbahçeli' olursunuz. Nüktedan şekilde şöyle anlatırım: Ben 'Gerçek Fenerbahçeli' olmak istemedim. Çünkü tuttuğun takım değişmez. Benim için Beşiktaş formasıyla Fenerbahçe'ye gol atmak her zaman değerlidir."  dedi.

"EURO 2016'DA KAOSA FATİH TERİM MÜSAADE ETTİ."

EURO 2016'da Fatih Terim'in ekibinde yer aldığı günler hakkında konuşan Tümer Metin: "Hoca o dönem bizi çağırıp 'Hocalık yapmak istiyor musunuz? diye sordu. Ben televizyona devam etmek istediğimi söyledim ama 'Bu bir milli görevdir. Gelip en iyisini yaparım' dedim. Hoca kafasında bizi bir yere oturtmuştu ama takım oturtamadı. EURO 2016'daki kaosa Fatih Terim müsaade etti. Hoca istese her şeyi engellerdi. Benim bildiğim hoca, olan bitenlerin hiçbirine müsaade etmezdi. Önüne geçmedi." diye konuştu.

"FENERBAHÇE YERİNE ŞEKERSPOR'A GİTSEM TEPKİ GELMEYECEKTİ"

"Ben Fenerbahçe'ye gittikten birkaç gün sonra Sergen Yalçın, Beşiktaş'tan ayrılıp Şekerspor'a gitti. Ben Şekerspor'a gitmiş olsaydım kimse tepki göstermeyecekti. Fenerbahçe'de oynamayı ömrüm boyunca düşünmedim. O zamanlar röportajlar verirken ''Bir gün Fenerbahçe'de oynarım'' diye düşünmüyorsun. Böyle bir duygu yok."

"ASKERLİK SORULARINDAN BIKTIM"

"Askerlikle ilgili soru gelmesinden bıktım. Ben askerlikten kaçmak için Yunanistan'a gitmedim. Bir hedef vardı önümüzde, EURO 2008... Dönemin şartları da ülkede futbol oynamama izin vermiyordu. Ya yurt dışına gidecektim ya da futbolu bırakacaktım."

Son dakika Fenerbahçe Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (27 Ekim 2020)