comScore

Galatasaray Galatasaray

Tudor'un mucize gibi Galatasaray'a geliş hikayesi

14 Şubat 2017, Salı 20:44
Tudor'un mucize gibi Galatasaray'a geliş hikayesi

İki isim söz verdi imza atmadı; Tudor'un gelişi mucize gibi!

FutbolArena Özel - Sezon başında geldiği Karabükspor'da yaklaşık 6 ay çalışan Igor Tudor, Galatasaray'ın başına geçiyor. Hırvat teknik adamın Türkiye'ye gelişiyse eşinin rahatsızlığına bağlı olmuştu. 
 

Igor Tudor Galatasaray ile nasıl anlaştı?


Sezon başında Yücel İldiz'le yollarını ayıran Karabükspor, Rumen teknik adam Dan Petrescu ile 600 bin Euro'ya anlaştı ancak anlaşmanın hemen ardından Dan Petrescu'ya eski takımı Kuban'dan 1 milyon 600 bin Euro'luk teklif gelince Karabük'e gelmekten vazgeçmişti.

Dan Petrescu'dan olumsuz yanıt alan Karabükspor, bu kez Cosmin Contra ile anlaştı ama Cosmin Contra da İspanya'ya gitme kararı aldı. Bun üzerine Galatasaray'ın başına geçemeye hazırlanan Tudor'un Karabükspor'a geliş süreci başladı.
Karabükspor Başkanı Hikmet Feridun Tankut, Tudor'un takımın başına geliş sürecini 7 Eylül'de FutbolArena'ya şöyle anlatmıştı:

TUDOR, GÜNDEMDE YOKKEN SERİÇ KARABÜK'E GELDİ VE SÜREÇ BAŞLADI

“Cosmin Contra ile imza atmayı beklerken o da İspanya'ya gitti. Tam o günlerde kimi alalım derken bu kez Dan Petrescu bize geri döndü. Özür diledi ve gelmek istiyorum dedi. Önce sıcak bakmadık sonra tekrar Dan Petrescu'ya dönelim derken kulübe eski oyuncumuz Seriç geldi. Igor Tudor'dan bahsetti. Olabilir dedik. Seriç, Hırvatistan'a gitti. Petrescu'yu tekrar gündeme almıştık ama Igor Tudor'la da görüşelim dedik. Seriç'i aradık. 15 dakika sonra Igor Tudor'un yanında olacağım. Size haber vereyim dedi.”

EŞİNİN TAHLİLLERİ İYİ ÇIKTI VE GELDİ

“Aradan bir süre geçti. Seriç aradı. Ve şunları söyledi: ‘Tudor'un eşinin bir rahatsızlığı var. Yarın testleri yapılacak. Eğer kötü çıkarsa gelemeyeceğini söyledi. Tüm işi bırakıp, eşinin rahatsızllığyla ilgilenecek.' Bunun üzerine ertesi gün gelecek haberi bekledik. Tudor'un eşinin testleri iyi çıkınca gelmeyi kabul etti ve imzayı attık”

Haber: Aydın Cingöz

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)