comScore

Galatasaray Galatasaray

Tudor'dan derbi sonrası Beşiktaş itirafı

28 Şubat 2017, Salı 01:39
Tudor'dan derbi sonrası Beşiktaş itirafı

Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor Beşiktaş derbisinin ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor, Beşiktaş derbisinin ardından yayıncı kuruluşa konuşarak aldıkları mağlubiyeti değerlendirirken, şampiyonluk yarışıyla alakalı olarak da açıklamalarda bulundu. 
 

Igor Tudor'un Galatasaray - Beşiktaş maç sonu açıklamaları


"0-0'LIK MAÇTI"

"Aslında 0-0'lık bir maçtı. Beşiktaş şans golü attı. Ne olursa olsun tebrik ediyoruz. Yarından itibaren yapacak çok şeyimiz var.  Lige maç maç bakmalıyız. Kendimize bakmalıyız, neleri düzeltmemiz gerekiyor bunlara bakmamız lazım. "Takımımda gördüğüm artı ve eksiler var. Bunlar için zaman lazım"
"BEŞİKTAŞ DAHA İYİ TAKIM GÖRÜNTÜSÜ SERGİLEDİ"

"Tabi ki Karabük'ün başındayken 6-7 aydır çalıştığım takım vardı. Galatasaray'da 6-7 gün çalışıyorum. Takım olmamız gerekiyor. Bugün sahaya bakıldığında Beşiktaş bizden daha iyi bir takım görüntüsü çizdi. Bizim de buna odaklanmamız gerekiyor. Şu anda 10 puan fark olabilir ama ligde 12 maçımız daha var. Kendimizi nasıl daha iyi noktalara taşıyabileceğimize, bir şeyleri nasıl düzeltebileceğimize odaklanmalıyız. Her geçen gün daha iyi olmamız gerekiyor."

YASİN ÖZTEKİN'İN PENALTI POZİSYONU

Yasin Öztekin'in pozisyonuna uzaktım. Penaltı mıydı bilmiyorum, televizyondan izlemem lazım. En önemli şey, takım olabilmek. Beşiktaş geçen yılın şampiyonu ve mevcut iskelet üzerine takviyeler yaptı. Benim takımımda gördüğüm eksiler ve artılar var. Bunu takımımla konuşacağım. Takım olmak, beraber mücadele etmek ve fedakarlık göstermek çok önemli. Sahaya çıkan oyuncularımın bunu yapması gerekiyor."

DUYGUN YARSUVAT'A YANIT

Igor Tudor'a basın toplantısında Galatasaray'ın eski başkanı Duygun Yarsuvat'ın kendisi için kullandığı 'Komşu kızını ayartmış gibi olduk' benzetmesi de soruldu. Tudor cevabında, "Karabük geçmişte kaldı. Unuttum bile orayı." dedi.

2 hafta önce Karabükspor ile Beşiktaş'ı yenmiş olmasının hatırlatıması üzerine, "Birbirinden farklı maçlar. Aynı kefeye koymak doğru olmaz. Kardemir Karabükspor, 6-7 aydır birlikte çalıştığım bir takımdı. Burada ise çok kısa süredir bulunuyorum. Oynatmak istediğim sistemde yapacağımız antrenmanlar önemli. Bunu günden güne takıma vermeye çalışıyoruz." yorumunu yaptı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)