comScore

Galatasaray Galatasaray

"Tudor kendini ispatlama çabasındaydı"

18 Şubat 2017, Cumartesi 09:20

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü İgor Tudor'un PAOK'ta yaşadıkları sorunlar ortaya çıktı.

FutbolArena - Galatasaray'da teknik direktörlüğe getirilen Igor Tudor'un PAOK'tan ayrılık şekliyle ilgili Yunan gazeteciden önemli açıklamalat geldi. Hırvat teknik adam ile kulüp başkanı arasında görüş ayrılıkları olduğunu ifade eden gazeteci, Tudor'un bir an önce lig şampiyonu olarak kendini ispatlama adına transfer konusunda aceleci davrandığını söyledi.

Milliyet'in haberine göre; Yunanistan'da yayın yapan Gazzetta'nın muhabiri Thodoris Vasilis, Tudor'un kendini ispatlama çabası içinde olduğunu söyleyerek şöyle anlattı:
"PAOK'a Frank Arnesen sportif direktör iken gelmişti. Ancak daha sonra kulübün sahibi Savvidis ile problemler başladı. Çünkü PAOK, Avrupa Ligi'nde başarı hedefliyordu. Tudor da tam tersi ligde şampiyon olmaya odaklandı. Kendisinin düşüncesi ve hep söylediği; teknik direktörlüğünü ispatlamak için bir şampiyonluk kazanmaktı. Kulüp sahibi ile problemler çoğaldı. Örneğin transfer çalışmalarını hep lig için yapmak istedi, ancak yine sorun çıktı. Galatasaray tam Tudor'un hedeflediği ve hedeflerine uygun bir kulüp. Tek hedefi hızlı bir şekilde lig şampiyonluğu."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)