comScore

Galatasaray Galatasaray

Tudor basın karşısına çıkmayacak!

23 Şubat 2017, Perşembe 09:27
Tudor basın karşısına çıkmayacak!

Galatasaray yönetimi, Hollandalı çalıştırıcı Jan Olde Riekerink'in lig maçları öncesi düzenlediği basın toplantısının kendisine zarar verdiğini düşündüğü için Igor Tudor'u bu uygulamayı yaptırmayacak

FutbolArena - Galatasaray yönetimi, Hollandalı çalıştırıcı Jan Olde Riekerink'in lig maçları öncesi düzenlediği basın toplantısının kendisine zarar verdiğini düşündüğü için Igor Tudor'u bu uygulamayı yaptırmayacak.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Galatasaray'da Igor Tudor'un gelişiyle yeni bir hava yaratmak isteyen yöneticiler, kendince iyi gitmediğini düşündüğü uygulamalardan bir bir vazgeçiyor. Bu sezon, lig maçlarından iki gün önce bir futbolcuyla birlikte basının karşısına geçen Galatasaray Teknik Direktörü, artık gazetecilerin karşısına çıkmayacak.
Galatasaray yönetimi, özellikle bu toplantılarda Riekerink'in zor duruma düşürülmesinin hocanın otoritesini zayıflattığı noktasında birleşti. Bu durumun ileride yaratabileceği olumsuz etkileri üzerinde duran sarı-kırmızılılar, 38 yaşındaki Hırvat teknik adama koruma kalkanı yaratmak için bu kararı aldı.


Igor Tudor'un sözleşmesindeki detay


Galatasaray'da Igor Tudor'un sözleşmesi ile alakalı önemli bir ayrıntı ortaya çıktı.Sarı kırmızılılar, Hırvat teknik adamın kontratına hiçbir opsiyon maddesi yada fesih maddesi koymadı.

Karabükspor kulübü ile imzaladığı sözleşmede, "150 bin euroluk" fesih bedeli bulunan Igor Tudor'un menajeri Anthony Seric'in bu konuyu da Galatasaray yöneticilerine önerdiği ortaya çıktı.
 

Galatasaray'da Igor Tudor'un sözleşmesinde fesih bedeli var mı?


Igor Tudor'un menajeri Seric'in, sarı kırmızılı yöneticilere, "Eğer bir fesih maddesi koymak istiyorsanız, buna saygı duyarız" dediği, ancak Galatasaray yöneticilerinin "Biz Tudor'un Galatasaray'da başarılı olacağına inanıyor ve güveniyoruz. Biz sözleşmeye böyle bir madde koyma düşüncesinde değiliz. Bu madde iki taraf arasında güvensiz bir ortamın oluşmasına neden olur. Fesih maddesine bu yüzden gerek yok" diyerek yanıtladıkları ve bu yüzden sözleşmenin direk 1.5 yıllık yapıldığı belirtildi.
 

Igor Tudor, Galatasaray'dan ne kadar kazanacak?


Galatasaray'dan KAP'a yapılan açıklama şöyle:

Profesyonel Futbol Takımımızın Teknik Direktörlüğü için, Şirketimiz ile Igor Tudor arasında 2016-2017 sezonu kalan bölümü ve 2017-2018 sezonu için aşağıdaki şartlarda anlaşmaya varılmıştır:

2016-2017 sezonu için net 400.000 Euro
2017-2018 sezonu için net 1.000.000 Euro

Buna ek olarak,Teknik Direktöre her bir sezon için UEFA Şampiyonlar Ligi'ne grup aşamasından doğrudan katılım hakkı kazanıldığı takdirde net 200.000 Euro, UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme turuna katılım hakkı kazanıldığı takdirde net 100.000 Euro ve 2017-2018 sezonunda Türkiye Kupası kazanıldığı takdirde net 50.000 Euro prim ödenecektir.

Ayrıca Igor Tudor'un eski kulübü ile olan sözleşmesine istinaden ödenmesi gereken 150.000 Euro fesih bedeli Şirketimiz tarafından Kardemir Karabükspor  Kulübü Derneği'ne ödenecektir.


 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)