comScore

Karabükspor Karabükspor

Tudor, Adana deplasmanına 3 puan için gidiyor

11 Ekim 2016, Salı 19:04
Tudor, Adana deplasmanına 3 puan için gidiyor

Karabükspor Teknik Direktörü Igor Tudor, Adanaspor deplasmanından 3 puanla dönmek istiyor.

FutbolArena - Süper Lig'in dişli takımı Kardemir Karabükspor'un teknik direktörü Igor Tudor, ligin 7. haftasında oynayacakları Adanaspor maçından 3 puanla ayrılmak istediklerini söyledi.

Tudor, yaptığı açıklamada, Adana'ya kazanmak için gideceklerini belirtti. "Lige verilen milli maç aralarını sevmiyorum." diyen Tudor, "Oyunculara uzun bir süre izin vermek zorunda kalıyorsunuz. Milli takıma oyuncular gönderiyorsunuz ve bu oyuncular yorgun geliyor. Yorgun geldikleri için de istediklerinizi yaptıramıyorsunuz. Eksik kadroyla çalışmak zorunda kalıyorsunuz ama bunlara alışmamız gerekiyor." diye konuştu.
Tudor Adanaspor ile ilgili olarak "Elimizden gelenin en iyisini yapıp kazanmak için sahaya çıkacağız. Hoca değişikliği onlara çok iyi yaradı. Son maçlarında çok iyi oynadılar. Hazırlığımızı yapıyoruz ve oraya kazanmak için gideceğiz. Adanaspor'un teknik direktörü Krunoslav Jurcic, arkadaşımdır diye söylemiyorum, gerçekten çok iyi ve ciddi bir teknik direktör. Kısa zaman içerisinde takımına çok iyi futbol oynatmaya başladı. Bugün sabah kendisini aradım ve şakalaştık ama sahaya çıkınca işler değişiyor. Herkes kendi takımı için mücadele ediyor. Biz de galibiyet için mücadele edeceğiz." diye konuştu.

Takımı ve kendisiyle ilgili olumlu eleştirilerden duyduğu memnuniyetini dile getiren Tudor, şunları aktardı:

"Bazı şeylerin üzerine koymamız gerekiyor. Ne kadar iyi şeyler duyarsak, takım için daha fazla faydalı olabiliriz. Galibiyetlerden ziyade gollü maçları da seviyorum. Ne kadar gol atarsak, insanlara ne kadar güzel bir futbol izlettirebilirsek, bizim için o kadar iyi. Her şeyden önemlisi iyi futbol oynamak hedefimiz. Ligin yeni takımlarından biriyiz. O yüzdende öncelikli hedefimiz ligde kalmak. Mümkün mertebe yüksek puanlar alarak ligde bir şekilde tutunmak istiyoruz."

FutbolArena akşam haberleri (17 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.