comScore

Tsundoku nedir? Tsundoku hastalığı nedir? Tsundoku hastalığının tedavisi? (Tsundoku ne demek?)

03 Temmuz 2018, Salı 13:14
Tsundoku nedir? Tsundoku hastalığı nedir? Tsundoku hastalığının tedavisi? (Tsundoku ne demek?)

Tsundoku hastalığını merak edenler ve Tsundoku nedir diye internet ortamında araştırma yapanlar için Tsundoku hastalığına dair tüm gelişmeleri haberimizin devamında bulabilirsiniz. Tsundoku nedir? Tsundoku hastalığı nedir? Tsundoku hastalığının çaresi nedir? Tsundoku hastalığına dair tüm ayrıntılar Tsundoku ve Tsundoku hastalığıyla ilgili hazırladığımız haberimizin devamında. 

Tsundoku nedir? Tsundoku hastalığı nedir? Tsundoku hastalığı son dönemde internet ortamı ve twitter'da yoğun bir şekilde merak edilmeye başlandı. Tsundoku hakkında ulaşmak istediğiniz tüm bilgiler ve Tsundoku hastalığı nedir? sorusuna yanıt arayanlar için gelişmeler haberimizin devamında. 


Tsundoku nedir? Tsundoku hastalığı hakkında bilgiJaponca bir kelime olan tsudoku, kitap istifçisi demektir. Los Angeles Times, kendini durduramadan sürekli kitap alanların hikayesini anlatırken buldu bu kelimeyi. Karl Lagerfeld'in "Satın aldığınız her kitapla onu okuyacak zamanı da satın almalısınız." sözünü destekleyen bir hastalıktır. Hatta Shelfari'de kitap istifçilerine özel, en az 1000 kitabı olan insanların kabul edildiği 'Compulsive Book Hoarders' diye bir grup vardır. 
Tsundoku hastalığını merak edenler için Tsundoku nedir? sorusuna yanıt arayanlara dair Tsundoku hastalığıyla ilgili bilmeniz gereken bilgileri haberimizde derledik. Devamlı kitap satın alma ve bu satın alınan kitapları okuyamama durumu 'tsundoku' olarak adlandırılıyor. Yani her kitap kurdunun bilmesi gereken bir kavram. Bu kitaplar tek tek itinayla satın alınıyor.Sürekli kitap alan kişiler o kitaplara vakit ayırmak, sayfa sayfa her bir kitabı tek tek incelemek, onların altını çizmek istiyor. Sosyal medyada fotoğraflar çekerek ya da evine gelen misafire "İşte bu kadar kitabım var" demek için değil. Yani bu insanlar kitapları okumamak, süs eşyası olarak kullanmak için değil gerçekten okumak istedikleri için o kitapları alıyor.


Tsundoku hastalığının çaresi nedir?


Çare nedir? Kendini dizginlemek! Çok zor bir şeyden bahsediyoruz, özellikle çağımızın koşullarında. Çünkü çok fazla yerli ya da yabancı kitap basılıyor. Özellikle internetteki kitap alışveriş sitelerinde ciddi indirimler insanın kitap satın alma iştahını kabartıyor.

TSUNDOKU HAKKINDA AYRINTILI BİLGİ

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"