comScore

Trabzonspor Trabzonspor

'Türkiye'nin yeni yıldız adayı Yusuf Yazıcı'

17 Ocak 2017, Salı 21:16
'Türkiye'nin yeni yıldız adayı Yusuf Yazıcı'

Trabzonspor'un genç yıldızı Yusuf Yazıcı ile ilgili övgüler büyüyor. Basında genç oyuncudan beklentiler oldukça yüksek.

FutbolArena Röportaj Trabzonspor'un genç futbolcusu Yusuf Yazıcı'nın sergilediği performans alkış topluyor. Spor yorumcusu Ömer Çatkıç, FutbolArena TV'de yaptığı değerlendirmede, "Yusuf Yazıcı, Türkiye'nin yeni yıldız adayı" dedi.


Ömer Çatkıç "Yusuf Yazıcı Türk futbolunun yeni yıldızlarından biri olabilir"


"Yusuf, Trabzonspor'un yeni yıldızı olabilir mi?" sorusuna, "Yusuf, sadece Trabzonspor'un değil, Türk futbolunun yeni yıldızlarından biri olmaya aday" diyen Ömer Çatkıç, "Çok net bir şekilde oynadığı her maçta bunu gösteriyor bize" ifadelerini kullandı.


Ömer Çatkıç'tan Ersun Yanal'a Yusuf Yazıcı eleştirisi


"Trabzonspor medyası Ersun Yanal'a, ilk yarı boyunca Yusuf'tan neden faydalanmadığını sormalı" diyen Çatkıç, "Yalan ilk yarı boyunca elinde oyuncu olmadığından bahsetmişti. Fakat Yusuf Yazıcı gibi bir oyuncuyu kullanmayarak Trabzonspor'un bu kadar fazla puan kaybetmesinin başlıca nedenlerinden biridir Ersun Yanal. Çünkü teknik adam o oyuncuları bulabilmeli. Hangi oyuncuyu oynatsa daha iyi olur tespit edebilmeli." şeklinde konuştu.


Ömer Çatkıç: "Mehmet Ekici Trabzonspor'a kalsa bile Yusuf Yazıcı'yı kesemez"


Yusuf'un ikinci yarıda Trabzonspor'a çok katkı sağlayacağını savunan Çatkıç, "Mehmet Ekici kalsa dahi, bu oyunun içine dahil olamaz. Çünkü kanatlarda Castillo, Olcay 10 numara pozisyonunda da Yusuf Yazıcı'yu kullanacaktır. Bence Mehmet Ekici Trabzonspor'da kalsa dahi ilk 11 oyuncusu olamaz bundan sonra" dedi.

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)