comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Türk takımlarına kolay penaltı mı çalınıyor?

21 Ekim 2016, Cuma 13:59
Türk takımlarına kolay penaltı mı çalınıyor?

"Ne Kjaer, ne de Şener... Onların kabahatinden daha büyüğü bizim liglerimizde hemen her hafta peş peşe sahneleniyor."

FutbolArena - Napoli- Beşiktaş, Manchester United - Fenerbahçe ve Osmanlıspor - Villareal maçında bu hafta toplam 5 penaltı verildi. Verilen 5 penaltıda bizim takımlarımızın aleyhine. 

Durum böyle olunca tartışmalarda büyüdü. "Aleyhimize Avrupa'da kolay penaltı veriliyor", "UEFA, Türkiye'ye karşı ön yargılı"… Hatta Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, 3-2 kazanılan Napoli maçı sonrası "Böyle penaltı verilmez" dedi. Beşiktaş'ın Napoli galibiyeti sonrası "Hakemi de yendik" başlıkları atıldı. "Hakem maçı vermek için elinden geleni yaptı ama kazandık"

ATİLLA GÖKÇE: "SORUN BİZİM HAKEMLERDE" 

Peki durum gerçekten böyle mi? Milliyet Yazarı Atilla Gökçe'ye göre değil. Gökçe, sorunun Türkiye'deki hakemler olduğunu ifade etti. Ve Milliyet'te şöyle yazdı: "Kızmaya, öfkelenmeye, UEFA'daki cümle hakemlerin bizi hacamat ettiğini söylemeye gerek yok. Bizim futbolcularımız ceza alanı içinde kurala aykırı hareketleri yapıyorlar, hakem kural gereği penaltıya hükmedince, şaşkın, masum ve mağdur  ifadelerle uğradıkları haksızlığı ifade etmeye çalışıyorlar. Ne kadar zavallı bir durum bu! Çünkü tek başına onlar hatalı değil... Ne Kjaer, ne de Şener... Onların kabahatinden daha büyüğü bizim liglerimizde hemen her hafta peş peşe sahneleniyor."

"Bizim hakemlerimiz penaltı konusunda duyarsızlar. Seminerlerde hocaların uyarılarına, kural değişikliklerine rağmen, maçlarda kararlarını yumuşatıyorlar. Görmezden geliyorlar. Penaltılara boş veriyorlar. Hatayı yapan, rakibine dokunan, çeken, çelmeleyen üzerinde hiçbir baskı hissetmiyor. Yaptıkları yanına kâr kalıyor."

ŞANSAL BÜYÜKA: "ACABA ALPER ULUSOY NE DÜŞÜNÜYOR?"

Bugünkü yazısına "4 maç 5 penaltı" başlığını atan Şansal Büyüka da sorun bizim hakemler dedi. Büyük'a, Milliyet'teki yazısında şunları ifade etti: 

"Avrupalı hakemleri bizim Süper Lig'in hakemleri sanıyorlar... Bizde çekiyorsun, itiyorsun, indiriyorsun... Avrupalı öyle değil ki... Özellikle arkadan ittin mi, hatta dokundun mu geçmiş olsun... Alper Ulusoy başta, bizim Süper Lig'de maç yöneten hakemler bu penaltıları gördükçe ne düşünüyorlar, açıkcası çok merak ediyorum."

FutbolArena akşam haberleri turu (13 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.