comScore

Swansea City Swansea City

Türk futbolunda Football Leaks depremi

06 Aralık 2016, Salı 12:08
Türk futbolunda Football Leaks depremi

Avrupa futbolunu birbirine katan Football Leaks belgeleri Türkiye'ye kadar uzandı.

FutbolArena Dış Haberler - Futbol dünyasını sarsan belgeleri ortaya çıkardığını iddia eden Football Leaks, yeni belgelerinde Türkiye'ye yer verdi.
 

Bayram Tutumlu için haksız komisyon iddiası


Danimarka basının duyurduğu habere göre teknik adam Michael Laudrup'un Türk menajeri Bayram Tutumlu'nun Swensea City günlerinde 4.3 milyon Euro kayıt dışı kazanç elde ettiği öne sürüldü. Swensea City 2014 yılında basında yer bulan bu olayı araştırdığını açıklamış ve herhangi bir kanıt bulunamadığını duyurmuştu.

Football Leaks'in açıkladığı belgelerde Bayram Tutumlu'nun bu haksız kazancı Michu, Chico Flores, Pablo Hernandez'in de aralarında bulunduğu toplam 7 transferden sağladığı iddia edildi.
Öte yandan Jose Canas transferinde 2.5 milyon Euro tutarındaki menajerlik payından 1.4 milyo Euro'sunun Bayram Tutumlu'ya verildiği belgeleniyor.

Bayram Tutumlu ve Micheal Laudrup, Politiken Gazetesi'ne yaptıkları yazılı açıklamalarda bu iddiaların gerçeklik payının bulunmadığını ifade etti. Swensea kulübü de Laudrup'u saygıyla andıklarını belirten bir açıklama yayınlamayı tercih etti.


 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!