comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Transferde karar Ersun Yanal'ın

29 Ekim 2016, Cumartesi 17:10
Transferde karar Ersun Yanal'ın

Ersun Yanal, Başkan Muharrem Usta ile bir görüşme yaptı. 

FutbolArena - Trabzonspor'un, geçtiğimiz Ocak ayında ve ardından da Haziran-Ağustos döneminde yaptığı 9 transferin de beklentileri karşılayamaması sonrasında hem yönetim, hem de Teknik Direktör Ersun Yanal yoğun eleştiriler almıştı.

Son dönemde yapılan 7 transferden sadece Slovak oyuncular Jan Durica ve Matus Bero'ya ‘alınsınlar' diye onay verdiği ortaya çıkan Yanal, Başkan Muharrem Usta ile bir görüşme yaptı. 
BAŞKAN GÜVENCE VERDİ

Yanal bu görüşmede yeni transfer döneminde kesinlikle tüm oyuncular konusunda onayının alınmasını istedi. Dış transferde çok etkili rol oynayan Başkan Yardımcısı Nevzat Aydın'ın artık menajerler aracılığıyla transfer yapmasının önüne geçilmesi planlanıyor. Başkan Usta'nın bu konuda Teknik Direktör Ersun Yanal'a tam güvence verdiği ve alınacak olan tüm futbolcularla ilgili son kararı kendisine bırakacağı kaydediliyor.

YANAL ONAYLARSA LİSTEYE GİRİYOR

Geçtiğimiz transfer mevsiminde Ersun Yanal'ın işe çok karışmamasında özellikle kulübün ekonomik sorunlarının olduğunu bilmesi ve yönetimi zorlamaktan kaçınmak istemesinin rol oynadığı ifade ediliyor. Bu gelişmelerin ardından Yanal, kendisine sunulan isimlerin tümüyle ilgili olarak net bir tutum takınarak, “alınsın” ya da, “alınmasın” yönünde karar bildiriyor.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.