comScore

Rizespor Rizespor

'Transferde Erol Taş değil, Hulusi Kentmen olmak lazım'

26 Ocak 2017, Perşembe 14:44
'Transferde Erol Taş değil, Hulusi Kentmen olmak lazım'

Çaykur Rizespor'u yakından takip eden Selim Denizlap, transfer çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor'da transfer çalışmaları devam ederken, teknik direktör Hikmet Karaman takviyelerin gecikmesinden dolayı rahatsızlığını dile getirdi.

FutbolArena Rize Muhabiri Selim Denizalp, Çaykur Rizespor ile ilgili bir takım değerlendirmelerde bulundu.
İşte Selim Denizalp'in yazısı:

"İki yıldır teknik direktörlük görevini yürüten Hikmet Karaman bu sıralar oldukça dertli. Geçen sezondan buyana 10 numara transferi için avazı çıktığı kadar bağıran deneyimli teknik adamın sesine kulak verecek olan kişi elbette kulüp Başkanı Metin Kalkavan olması gerekiyor.

Başkan Kalkavan iyi niyetinden kimse şüphe duymasın ama gelinen noktada 4 transfer döneminde kadroya kaliteli bir 10 numara gelmiyorsa veya gelemiyorsa bu işin altında başka işlerin olduğu kafalarda soru işareti bırakıyor ve Rizespor'da neler oluyor sorusunu sorma vakti geldiğini düşünüyorum.

Son dönemlerde Başkan Kalkavan'a karşı açılan yıldırma politikası var. Özellikle A. Ş ortakları içinden gelen bu ses hayra alamet değil. Bunun yanında transferde iş bitirici yönetici sayısı bizde yok. Bu takımda bir Abdürrahim Albayrak tipinde tuttuğunu koparan, transfer görüşmesinde Erol Taş tipinde değil de, biraz daha Hulusi Kentmen profilinde yönetici olması gerekiyor.

Kalkavan'ın omuzlarında bir hayli yük var. Mutlaka bu yükün hafiflemesi gerekiyor. Başkan bu yolda kime güveneceğini bundan önce yaşadıkları olaylardan ders çıkartarak o kişilere notunu öyle düşmesi gerekiyor. Yapılması düşünülen bu transferler neden olmuyor? Bu işe kim taş koyuyor? Taş koyanlar, Rizespor'un başarısını istemeyenler içerden mi? Yoksa Rizespor'un üzerinden yıllarca nemalanan, şimdileri çakal menejer sınıfına giren menejerler mi? Veya bütçe ayak yorgan meselesi devam mı ediyor?

Gaziantepspor takımında Kızıl kardeşler nasıl transfer yapıyor, bu işi el birliği ile nasıl götürüyorlar. Kayserispor yeni başkanı Doktor ile 10 yakın transfer yaptı hepsi nokta atışı, Antalyaspor seninde istediğin para verip alamadığın Gençlerbirliği takımından El Kebir'i nasıl bedava alıyor, Alanyaspor Dış İşleri Bakanının kardeşi ile bu işi nasıl kotarıyor? Karabükspor ligde rahat olmasına rağmen başkanları her maç sonrası niye haykırıyor ve transfere sarılmaya devam ediyor? Akhisar takımı yıllardır bu işi nasıl güzel beceriyor? Saymakla bitmez ama bizde sıkıntı anlaşılan büyük.

Başkan Kalkavan üzerinden teknik direktör Hikmet Karaman'ın eli transferlerde engel koyularak zayıflatılmaya çalışılıyor. Bu işi yapanlar aslında Karaman'a değil Rizespor'a zarar verdiklerini bilmiyorlar. Hikmet Karaman, Metin Kalkavan ve futbolcular bu şehirde kiracıdır. Ev sahibi olan biziz, bunu unutmayalım. Onlar bugün var, yarın yok, biz her daim buradayız. Bu takıma yazık oluyor, kendi egoları için üç beş kuruş daha fazla nemalanmak için Rizespor'un transferlerine çomak sokan içerde ki İrlandalılara karşı Metin Başkan masaya yumruğunu vurması gerekiyor. Aksi takdirde yarın çok geç olacak."

Selen Yakıcı İle Top 5 (27 Ekim 2020)