comScore

Beşiktaş Beşiktaş

'Transfer şikesi' iddiası çöktü mü?

04 Şubat 2014, Salı 16:44

Beşiktaş, Türkiye'de bir ilki başararak 6 ay öncesinden rakiplerinden birinde oynayan oyuncuyu kadrosuna resmen kattığını açıkladı.

FutbolArena - Gaziantepsporlu Cenk Tosun gelecek sezondan itibaren Beşiktaş'ta forma giyecek.  Beşiktaş transferi Cuma günü karşılaşacağı Gaziantepspor maçından 3 gün önce açıkladı için Cenk, resmen yeni takımına karşı forma giyecek. 

Bu transferin iki önemli yanı var. Birincisi Avrupa'da örneklerini sık sık gördüğümüz transfer şekli ilk defa Türkiye'de gerçekleşti. C enk  sezon sonuna kadar Gaziantepspor'da oynayacak ama yeni sezon öncesi Beşiktaş'a resmi imzayı attı. Bunun yakın örneğini geçtiğimiz ay Almanya'da gördük. Borussia Dortmund ile Haziran 2014'te sözleşmesi sona erecek olan 25 yaşındaki Polonyalı golcü Robert Lewandowski, yeni sezon öncesi Bayern Münih ile 5 yıllık sözleşme imzaladı.
 
TRANSFER ŞİKESİ DENMİŞTİ!

Cenk Tosun'un 6 ay öncesinden Beşiktaş'a imzayı atması önemli bir tartışmayı da beraberinde getirdi. 3 Temmuz şike operasyonun ardından savcılık iddianamesinde "transfer şikesi" kavramı kullanılmıştı. 
Bu iddiaya göre Fenerbahçe Yöneticisi Şekip Mosturoğlu, o dönem Eskişehirspor forması giyen Sezer Öztürk ile Eskieşhirspor - Fenerbahçe maçı öncesi transfer görüşmesi yaparak "transfer şikesi" yapmıştı.
 
Cenk Tosun'un tam 6 ay önce ve Beşiktaş maçı öncesi siyah beyazlılarla sözleşme imzalaması savcılığın bu kavramını da gündeme getirdi: Peki 'Transfer şikesi' iddiası, kavramı çöktü mü?
 
MOSTUROĞLU GÜLDÜ

Cenk'in Beşiktaş'a transferinin ardından Futbol Arena, Fenerbahçe Yöneticisi Şekip Mosturoğlu'na , 'Transfer şikesi' iddiası, kavramı çöktü mü, ne dersiniz diye sordu. Mosturoğlu,  durumu önce gülerek karşıladı ardından "Yorum yaparsam Beşiktaş alınabilir. Transfer şikesi' iddiası, kavramı çöktü mü' diye düşünülmesi bile yeterli" dedi.

FutbolArena haber turu (22 Eylül 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.