comScore

Amed Sportif Amed Sportif

Trafik kazasında ölen Şehmus Özer'in hayat hikayesi

21 Aralık 2016, Çarşamba 18:20
Trafik kazasında ölen Şehmus Özer'in hayat hikayesi

Hayatını kaybeden Şehmus Özer, 2014 yılında hayat hikayesinde bilinmeyen noktaları anlatmıştı.

FutbolArena - Amedspor'un takım kaptanı Şehmus Özer'in arabası, Malatya'dan Mardin'e dönerken uçuruma yuvarlandı. Olay yerinde hayatını kaybeden 36 yaşındaki Şehmus Özer'in arabası ve cesedi bulundu. 
 

Şehmus Özer futbola nasıl başladı?


2014 yılından Transfer Merkez'e röportaj veren Şehmus Özer, hayat hikayesinde bilinmeyen noktaları anlatmıştı.

İŞTE O RÖPORTAJ:
Şehmus Özer, bizlere futbola başlama öykünü anlatır mısın?

Futbola genç yaşlarda memleketimin takımı Erganispor'da başladım. Ergani'den sonra Malatya Belediyespor, Malatyaspor, Gümüşhanespor, 3 sezon arka arkaya Mardinspor, sonraki sezonlarda İzmir'de Altay ve Karşıyaka forması giydim. Kariyerimin en parlak dönemlerinden Mersin İdmanyurdu ve AkhisarBelediyespor'da üst üste 2 sezon şampiyonluk yaşadım. Devamında yarım sezon Şanlıurfaspor 'da forma giydim. Şanlıurfaspor'dan devre arası ayrılarak Karşıyaka'ya transferim gerçekleşti. Son olarak'da geçen sezon Altay forması giydim. Bu sezon itibariyle memleketimin takımı Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'da forma giyeceğim.  Az, nadir insanın bana katkıları olmuştur. Her zaman kendi çabalarım ve isteğimle bu yerlere geldim diyebilirim.

Diyarbakırlı 5 kardeş olarak profesyonel liglerde forma giyerek dünya futbolunda önemli bir ilke imza attınız. Kardeşlerin en büyüğü olarak bu başarının gizli anahtarı ne oldu sence?

Kardeşlerimin en büyüğü olarak her zaman onlara örnek olmaya çalıştım. Kardeşler olarak hepimizde futbolcu olma isteği vardı. İsteğimiz alt yapılarda oynarken o kadar güçlüydü ki sonunda hepimiz profesyonel futbolcular olduk. Annem ve babamın aslında futbolla alakaları yoktur. 5 kardeş olarak hevesimizle, isteğimizle, yeteneğimizle şu an buralarda olduğumuzu söyleyebilirim.
 

Şehmus Özer'in kariyeri


Futbol kariyerinize baktığımız zaman 100 gol barajını aşan nadir futbolculardan birisin. Malatya'da genç yaşlarda şampiyonluk yaşadın, Mersin İdmanyurdu ve Akhisar Belediyespor'la arka arkaya Süper Lig'e çıkma başarısı yakaladın. Şehmus Özer gibi bir ismi Süper Lig platformunda neden daha fazla duyamadık?

Her zaman gittiğim yerde başarılı olmaya çalışırım, hocalarım bana güvenir ve ben de güvenlerini boşa çıkarmamaya çalışırım. Mersin İdmanyurdu'nda oynarken 29 yıl aradan sonra Süper Lig'e çıkma başarısını gerçekleştirdik ve bu başarıda payımın olduğunu düşünüyorum. Nurullah Sağlam hocamız bir sezon sonra beni takımda düşünmemişti. Ben de kararını saygı göstermek zorundaydım. Ertesi sezon Akhisar Belediyespor'da da şampiyonluk yaşamıştım. Takımda en çok gol atan 2. oyuncuydum ve kendi adıma başarılı bir ivme yakalamıştım. Süper Lig'e çıktığımız zaman Hamza Hamzaoğlu hocamız beni takımda düşünmedi ve geçen sezondan benim 3 tane yedeğimle devam etme kararı aldı. Neden kadroda düşünmediğine dair açıklamada da bulunmadı. Aslında bu ayrılıklarda yerel basının da payı var diyebiliriz. Ayrıldığım zaman neden ayrıldığıma dair hiçbir soru sormadılar, kalmam yönünde bir destek görmedim. Ben de istenmediğim yerde kalmayarak Akhisar'dan ayrılmıştım.

Bize futbol dışındaki hayatından söz eder misin? Hobilerin var mı, nelerden hoşlanırsın? 

Futbol dışında gezmeyi çok seven bir insanım. Boş zamanlarımda alışveriş yaparım. Yemek yeme konusunda seçici bir yapıya sahibim farklı tatlara bakmaktan hoşlanırım.
 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)