comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'un yeni transferleri Bursaspor maçında nasıl oynadı?

14 Ocak 2017, Cumartesi 00:20
Trabzonspor'un yeni transferleri Bursaspor maçında nasıl oynadı?

Olcay Şahan, Trabzonspor formasıyla ilk maçında taraftarın beğenisini kazandı.

FutbolArena - Trabzonspor'un yeni transferi Olcay Şahan, ilk maçındaki performansı ile büyük beğeni topladı. 


Olcay Şahan Bursaspor maçında nasıl oynadı?


70 kez ile Trabzonspor'un en çok topla buluşan oyuncusu olan Olcay Şahan, bir şut çekti, bir de kilit pas verdi. 2 kez adam geçen Olcay, 3 kez de faulle durduruldu.

Olcay hücumda çok etkili olamasa da savunmada takımına çok yardımcı oldu. 
OLCAY ŞAHAN'IN SAVUNMA PERFORMANSI

4 top çalma ile Durica'dan sonra Trabzonspor'un en çok top çalan oyuncusu olan Olcay, 4 kez de pozisyon uzaklaştırdı ve bir kez de top kesti. Olcay ayrıca iki kez de hava topu kazandı. 


Joao Pereira Bursaspor maçında nasıl oynadı?


Trabzonspor'un yeni transferlerinden 32 yaşındaki sağ bek Pereira oyun kurma konusunda takımına katkı sağladı. 65 kez topla buluşan Pereira, Olcay'dan sonra en çok topla buluşan oyuncu olurken 2 kez adam geçti ve üç kez de faulle durduruldu.

Toplam 4 kez top çalan Pereira, 3 kez de pozisyon uzaklaştırdı.  


Emmanuel Mas Bursaspor maçında nasıl oynadı?


45 kez topla buluşan Mas ise daha kontrollü bir oyun sergiledi. Bir kilit pas atan Mas %88.9'luk pas isabet oranı ile garanti oynamaya çalıştı. 1 şut çeken, bir kez adam geçen ve 2 kez de faulle durdurulan Mas çok fazla ön plana çıkmadan temiz bir maç çıkardı. 2 top çalan Mas, 3 kez top kesti ve 3 kez de pozisyon uzaklaştırdı. 


Olcay Şahan Bursaspor maçı sonrası ne söyledi?


"Öncelikle takım arkadaşlarımı tebrik etmek istiyorum. Çok iyi mücadele ettik. İlk dakikadan itibaren kazanmak istediğimizi sahaya yansıttık. Maç bizim kontrolümüzdeydi. Basit bir gol yedik ama kırmızı karttan sonra kontrol bizdeydi yine. Rakibin ondan sonra 1 pozisyonu var diye hatırlıyorum."

"TARAFTARLARDAN ÖZÜR DİLİYORUM."

"Takıma daha tam adapte olamadım. Az idmana çıktım. O yüzden taraftarlarımızdan özür diliyorum kaçırdığım golle ilgili."

"UYUM SÜRECİ..."

"Şu an burada olduğum için çok mutluyum. Takım arkadaşlarım her şeyi kolaylaştırdı. Çoğunu milli takımdan tanıyorum. Bu süreç kolay geçti. Tabi saha içinde uyum zaman alacaktır."

"BEŞİKTAŞ İLE VEDA..."

Olcay Şahan son olarak Cumartesi sabahı Beşiktaş'tan eski takım arkadaşlarıyla vedalaşacağını söyledi ve, "Nasıl bir veda olacak merak ediyorum. 5 sezon dile kolay. Onları özleyeceğim." diye konuştu. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)