comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'un yeni golcüsü N'Doye kimdir?

09 Ağustos 2015, Pazar 13:27
Trabzonspor'un yeni golcüsü N'Doye kimdir?

Trabzonspor'un yeni golcüsü N'Doye kimdir? Yakından tanıyalım.

FutbolArena Analiz - Trabzonspor'un 2012 yılında kadrosuna katmak istediği N'Doye o dönem Lokomotiv Moskova'ya transfer olmuştu ve Kopenhag'dan sonra kariyerinin en parlak dönemini buradan geçirdi. Nitekim Hull City geçen yıl küme düşse de N'Doye, 30 yaşında Premier Lig'e transfer olarak kariyeri açısından parlak bir referans oluşturdu. 

İdeal golcü
N'Doye özellikle Kopenhag döneminde büyük bir çıkış gösterdi ve devamında 2.5 sezonluk Lokomoiv Moskova kariyerinde yükselişini sürdürdü. Ayrıca Hul City'deki kısa döneminde ise Şubat ayında takımının attığı 13 golün 6'sına katkıda bulundu. Hava toplarındaki etkinliğiyle tanınan Senegal'li golcü aynı zamanda güçlü fiziğiyle sırtı dönük oyunlarda da etkili. Ancak N'Doye'un en önemli farkı kanat ortalarındaki etkinliğidir. 

"Kendimi ve ailemi düşünmek zorundayım"
N'Doye 30 yaşına geldiği için Lokomotiv Moskova'dan, Hull City'ye transfer olduğu dönemde artık kariyerinden ziyade maddi açıdan kendimi ve ailemi düşünmek zorundayım açıklamasında bulunmuştu. Bu anlamda Trabzonspor'u tercih etmesinin başlıca sebeplerinden biri de para. 

Türkiye'de faydalı olur

2.5 yılını Rusya'da geçirmiş bir oyuncunun Süper Lig'de fayda sağlayamaması büyük sürpriz olur. Zira Rusya ve Süper Lig her hattıyla büyük benzerlikler taşıyor. Rusya da tıpkı Türkiye gibi sert iklim, elverişsiz zemin ve mücadeleye dayalı bir futbol kültürüne sahip. Bu anlamda N'Doye eğer takımda iyi bir hava yakalanırsa bu sezon rahatlıkla çift haneli rakamlara ulaşır

Barbaros Yıldızlı

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)