comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'un yeni stadyumunda isim krizi

22 Şubat 2017, Çarşamba 18:13
Trabzonspor'un yeni stadyumunda isim krizi

Medical Park Arena'nın ismi değişecek mi? Detaylar haberimizde.

FutbolArena - Trabzonspor kulübü ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü arasında Şenol Güneş Spor Kompleksi içinde yer alan stadın kriz çıkardığı ileri sürüldü.
 

Medical Park Arena'nın ismi değişecek mi?


Mülkiyeti Spor Genel Müdürlüğü'nde olan stadın isim sponsorluğu konusunda Medical Park Hastanesi ile anlaşıldığı kulüp başkanı Muharrem Usta tarafından sözlü olarak duyurulmasının ardından genel müdürlüğün kulübe ihtarname yollayarak anlaşmanın iptalini istediği iddia edildi.

KULÜP YALANLIYOR!
Anlaşma iptalinin gerekçesi olarak ise Spor Genel Müdürlüğü'ne ait tesislere ad verme yönetmeliği isim değişikliklerinin genel müdürlüğün teklifi ve bakanın onayı olmaması gösterildi.  Ancak bu iddialara rağmen kulübe Spor Genel Müdürlüğü tarafından ihtarname yazısı gelmediği bildirildi.  Öte yandan TFF'de stadın ismini 'Yeni Stat" olarak adlandırdı. Ancak Trabzonspor kulübünün resmi sitesinde stadın ismini hala Medikal Park Arena olarak yazıyor.

SÜREÇ NASIL İŞLİYOR?

Başkan Muharrem Usta'nın Medical Park ile anlaşma sağlandığını açıklamasının ardından bordo mavililer henüz Kamu Aydınlatma Platformu'na anlaşma sağlandığına dair açıklama yapılmadı. Trabzonspor KAP'a yaptığı açıklamada yalnızca Medical Park ile görüşmelere başlandığını bildirdi. Kesin anlaşma bildirimi yapılmazken bunun nedeninin de zaten stadın devrinin gerçekleşmemesinden kaynaklandığı belirtildi. Trabzonspor, stattaki eksikliklerin tamamlanmasının ardından devir işlemini gerçekleştirmeyi planlarken, Medical Park ile yapılan anlaşmanın da devir işleminin sonrasında resmen bildireceği kaydedildi.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)