comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'un yeni stadının ismi resmen açıklandı

29 Ocak 2017, Pazar 16:51
Trabzonspor'un yeni stadının ismi resmen açıklandı

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta yeni stadın ismini açıkladı. 

FutbolArena - Trabzonspor kulübü başkanı Muharrem Usta, yeni statlarının isim sponsorunu açıkadlı. 

29 Ocak Pazar günü düzenlenen basın toplantısında başkan Muharrem Usta, Trabzonspor'un yeni stadı Ak Yazı'nın isminin Medical Park Arena olduğunu açıkladı. 
Trabzonspor saat 16:00'da yeni stadında ilk maçında Gaziantepspor ile karşı karşıya gelecek. 

İLK 11'LER

Trabzonspor: Onur, Durica, Uğur, Mas, Pereira, Okay, Onazi, Olcay Şahan, Yusuf Yazıcı, Castillo, N'Doye

Gaziantepspor: Victor, Barış, Wallace Reis, Elyasa, Pedrosa, Muhammed, Doğanay, Abdülkadir, Sefa, Ghilas, Kangwa
 

Trabzonspor kulübü yeni stadının ismini Medical Park olduğunu açıkladı

 

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Trabzonspor'un Gaziantepspor ile oynayacağı maç öncesi yeni statta kulüp asbaşkanı Ahmet Çubukçu ile düzenlediği basın toplantısında, Trabzonspor tarihi için önemli bir gün yaşadıklarını belirtti.

Yeni statla yeni bir hayata başladıklarını ifade eden Usta, "Olağanüstü başarılarla geçen 50 yıllık mazimiz var. Trabzonsporumuz bizden önce nasıl çok büyük başarılara imza atmışsa sizlerle bizlerle bundan sonra inanıyorum daha nice başarılı yıllar olacak." dedi.

Usta, ilk maçlarını oynadıkları yeni stadın antrenman sahaları, kamp tesislerine kadar Türkiye'de çok konuşulan büyük bir kompleks içerisinde olduğuna dikkati çekerek, "Bu tesisin açılışı yapıldı ve Şenol Güneş Kompleksi ismi verilmişti ama bildiğimiz gibi stadımızın isim sponsoru olacaktı. Uzun zamandır aslında görüşmeler vardı bu konuda. Kolay değil isim sponsorluğu yapacak firma sayısı dünyada ve Türkiye'de çok fazla sayıda olmuyor. İsim sponsorluğu yeni dönemde gerçekten kulüpler için hem önemli bir kaynak hem de işbirliği yapma adına yola çıktığımızda büyük bir şirket, yapı olması gerekiyor ki o işbirliğinin de geleceğe katkısı yüksek olsun." diye konuştu.

 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)