comScore

Trabzonspor Trabzonspor

'Trabzonspor'un haklarını savunmak zorundayım'

07 Eylül 2016, Çarşamba 15:33
'Trabzonspor'un haklarını savunmak zorundayım'

Trabzonsporlu yönetici Gökhan Saral, PFDK'dan aldığı ceza hakkında açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - PFDK'dan 180 gün hak mahrumiyeti cezası alan Gökhan Saral, gerekli savunmayı yaptığını ve Trabzonspor'un haklarını her zaman savunacağını söyledi.

DHA'ya konuşan Gökhan Saral, "Fenerbahçe Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım'ın şikayetiyle PFDK'ya sevk edilmiştim. Gerekli savunmamı yaptım. Trabzon'a karşı yapılan bir hakarete direnç gösterdik. Belki maksadını aşmış olabilir ama amacını aşmadı. Daha önce de ceza aldım ama asla Trabzonspor'un haklarını savunmaktan vazgeçmedim. Trabzon'daki tüm yönetici, sivil toplum örgütleri ve dinamiklerinin böyle bir direnç göstermesini beklerdim. Şike sürecinde de böyle bir dayanışma olmadı. Bu konuda üzgün ve de kırgınım. Bir kişi ile bu işler olmaz. Sağ olsun Başkanımız Muharrem Usta bu konuda arkamda durdu. Kongrelerde, (Muharrem Usta şike sürecinde dik duruş sergileyebilecek mi?) diyenler böyle zamanlarda neden ortaya çıkmıyor? Herkes susuyor, herkes kendinden sorumludur. Ben Trabzonspor'un haklarını savunmak zorundayım. Savunmazsam kendimi inkar etmiş olurum" dedi.
"İNDİRİM BEKLİYORUM"

PFDK'nın verdiği cezada indirim beklediğini belirten Gökhan Saral, "6 ay önce de Türkiye Futbol Federasyonu'nda paralel yapı olduğunu savunmuştum. O zaman da ceza almıştım. O dönem bana ceza veren bugünkü FETÖ'culardır. Onlar hakkında da suç duyurusunda bulunacağım. Bugün o kişiler görevlerinden ihraç edildiler ama kimse, (Geçmişte ceza verilenler ne olacak? Yeniden bu cezaları gözden geçirelim) demiyor. Bu konuda da itirazlarımı yapacağım. Bugünkü cezamda da bir indirim bekliyorum. Cezayı hak edecek bir şey yaptığımı da düşünmüyorum. Bunu kamuoyunun vicdanına bırakıyorum" ifadelerini kullandı.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.