comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'un gördüğü sarı ve kırmızı kartlar (2017)

03 Şubat 2017, Cuma 01:15
Trabzonspor'un gördüğü sarı ve kırmızı kartlar (2017)

Trabzonspor bu sezon Avrupa'nın en çok kart gören 5 takımından biri konumunda.

FutbolArena Analiz - Avrupa'nın 5 büyük ligi ve Süper Lig hesaba katıldığında, Trabzonspor, Avrupa'nın en agresif beş takımından biri konumunda...


Trabzonspor bu sezon kaç sarı kart, kaç kırmızı kart gördü?


Süper Lig'de 19. hafta geride kalırken Trabzonspor 61 sarı ve 3 kırmızı kart ile en agresif takım oldu. Trabzonspor bu alanda 3 İtalyan ve bir de İspanyol takımı ile birlikte ilk 5'te yer alıyor.

69 sarı kart ve 2 kırmızı kart ile en çok sarı kart gören takım İspanyol Alaves olurken, onu İtalyan takımları takip ediyor. Cagliari 63 sarı kart ve tam 7 kırmızı kart ile sertliğin dozajını kaçırırken, Palermo da 61 sarı kart ve 6 kırmızı kart ile onlardan aşağı kalmadı. Serie A'da Empoli de 63 sarı kart ve 2 de kırmızı kart gördü. 


En çok kart gören takımlar İtalyan, en az kart görenler Alman


5 büyük ligde en çok kart görenler arasında İtalyan ve İspanyol takımları ön plana çıkarken ilk 25 takım arasında bir Bundesliga ekibinin olmaması dikkatleri çekti.


Ersun Yanal'ın faul taktiği


Süper Lig'de Trabzonspor'un ardından en çok kart gören takım 54 sarı ve 3 kırmızı ile Kayserispor olurken, onları 52 sarı ve 3 kırmızı ile Adanaspor takip etti ve 50 sarı karttan fazla kart gören başka Süper Lig takımı çıkmadı.
Ersun Yanal'ın çalıştırdığı takımların sık sarı kart görme nedeni ise, Yalan'ın bir taktiği olarak görülüyor. Ersun Yanal takmlarından, topu kaptırdıkları anda baskı yapmalarını ve topu kazanamazlarsa faul yapmaktan çekinmemelerini söylüyor. Böylece faul sayesinde kontra atak yemeyen Trabzonspor, oyun durunca sahasına da yerleşmiş oluyor.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)