comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'dan tepki! Konyaspor'a yakışmadı

24 Şubat 2017, Cuma 16:01
Trabzonspor'dan tepki! Konyaspor'a yakışmadı

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Saral, Konyaspor'un belirlediği bilet fiyatına tepki gösterdi

FutbolArena - Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Saral, Konyaspor'un belirlediği bilet fiyatına tepki gösterdi. Gökhan Saral bu davranışın Atiker Konyaspor yönetimine yakışmadığını söyledi.

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Saral Saral, şu ifadeleri kullandı: "Konyaspor yönetiminin TFF'ye tepki amacıyla Trabzonspor taraftarlarına 900 TL bilet fiyatı uygulaması sportmenliğe ve centilmenliğe yakışmamaktadır. Kamuoyu çok iyi biliyor ki, TFF kurumlarının verdiği cezalardan en çok canı yanan Trabzonspor'dur. Protestonun nasıl yapılacağını gösterdik. 11 bin 500 taraftarımızın cezalı olmasına rağmen 21 bin taraftarımızı kampanya yaparak tribünde ağırladık. Konyaspor bizim dost bildiğimiz bir Anadolu kulübüdür. Böyle bir karar almasını yakıştıramadım"
 

Konyaspor - Trabzonspor maçı bileti 900 TL


Atiker Konyaspor, Spor Toto Süper Lig'de 22. hafta mücadelesinde sahasında ağırlayacağı Trabzonspor maçının rakip takım taraftarlarına ayırdığı biletlerin fiyatını belirledi.
Konyaspor resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre Trabzonspor misafir tribünün bilet fiyatı 900 TL olarak belirtildi. İşte Konyaspor resmi internet sitesinden yapılan bilet açıklaması;

''Atiker Konyaspor'umuzun yarın (25 Şubat Cumartesi günü) Spor Toto Süper Lig'in 22.haftasında oynayacağı Trabzonspor maçının bilet satışı başladı.

FDK'nın kararı sonrası taraftarlarımızın cezalı olduğu için giremeyeceği karşılaşma için misafir kulübe uygulanacak bilet fiyatı 900 TL olarak belirlendi.

Biletlerin satışı saat 11:00'dan itibaren stadyum gişelerinden ve www.passo.com.tr'den başladı.''

Atiker Konyaspor Basın Sözcüsü Erhan Gökmen yarın Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu'nda oynanacak olan Trabzonspor maçının bilet fiyatlarıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Gökmen açıklamasında şu sözlere yer verdi;

“Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun Atiker Konyaspor – Antalyaspor A.Ş maçının ardından yaşanan olaylarla ilgili almış olduğu ceza ve Tahkim Kurulu'nun bu haksız ve orantısız cezaları onaması vicdanları yaralamıştır. Atiker Konyaspor camiası bu cezayı kesinlikle hak etmemiştir. Açıklanan bilet fiyatları Antalyaspor maçında tribünlerde yer almadığı halde Trabzonspor maçını izlemesi engellenen 11 bin kombine sahibine, Milli Takımı yeniden ayağa kaldırmış olan Konya taraftarına ve Konya şehrine yapılan haksızlığa tepki niteliğindedir.  Konyaspor ile Trabzonspor'un geçmişten bugüne gelen iyi ilişkileri ve dostluğu tüm spor camiasının malumudur. Trabzonspor camiasının bu konuda bizi anlayışla karşılayacağını ümit ediyoruz.”


 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)