comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'dan Konyaspor'a mesaj

24 Şubat 2017, Cuma 21:34
Trabzonspor'dan Konyaspor'a mesaj

Muharrem Usta yönetimi resmi site aracılığıyla ortamı sakinleştiren bir açıklama yayınladı.

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu'nun verdiği cezayla Trabzonspor maçını seyircisiz oynayacak olan Konyaspor, deplasman tribünü biletlerini 900 TL olarak açıkladı.

TRABZONSPOR AÇIKLAMA YAYINLADI
Trabzonspor taraftarlarının büyük tepkisiyle karşılaşan gelişmenin ardından Muharrem Usta yönetimi resmi site aracılığıyla ortamı sakinleştiren bir açıklama yayınladı.

Konyaspor'un Trabzonspor'u değil, TFF'yi hedef aldığı belirtilirken, bilet fiyatlarının yeniden gözden geçireleceğine inanıldığı ifade edildi.

İşte o açıklama:

"Atiker Konyaspor ile oynayacağımız müsabakanın fiyatlarıyla ilgili Kulüpler Birliği Vakfı'nın yapmış olduğu açıklamadan da anlaşılacağı üzere Konyaspor'un kendi seyirci yasağına dikkat çekme adına gündem oluşturduğu ve Trabzonspor'u hedef almadığı anlaşılmaktadır.

İki güzide kulüp bundan önce olduğu gibi bundan sonra da dostluk içerisinde birlikte yürüyeceklerdir.

Konyaspor yönetiminin bilet fiyatları ile ilgili almış olduğu kararı yeniden gözden geçireceğine inanıyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla."

GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ'DAN ÇAĞRI

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ yaptığı yazılı açıklamada, "Geçmişe yönelik önemli iyi ilişkilere sahip, Süper Lig Vakfımızın üyesi iki güzide kulübü arasında yaşanan bu tartışmanın tatlıya bağlanması gerektiğini düşünmekteyim. Konyaspor ile yapılan görüşmelerde Trabzonspor Kulübü ve taraftarlarına yönelik bir fiyat belirlemesi olmadığı ve kendi taraftarlarının seyir yasağına ilişkin dikkat çekmeye yönelik bir çaba içerisinde oldukları ifade edilmiştir. Hedeflenen bu ise kanaatimizce maksat hasıl olmuş olup, bilet fiyatı kararının Konyaspor yönetim kurulunca bir kez daha gözden geçirilmesini arzu ve rica etmekteyim." ifadelerini kullandı.

KONYASPOR BİLETLERDE İNDİRİM YAPTI

Çağrılar karşısında biletlerde indirim kararı alan Konyaspor, resmi siteden açıklama yayınladı.

İşte o açıklama:

"Atiker Konyaspor Kulübü olarak, bir süredir atmış olduğumuz sporda centilmenlik adımlarının aksine, haksız ve orantısız cezalar almaktayız.
Buna karşı çarpıcı ve ses getiren bir tepki olarak, büyük taraftarımızdan tamamen yoksun bir şekilde oynayacağımız Trabzonspor karşılaşmasında misafir takım taraftarlarına daha önce örneğini yapmadığımız bir şekilde yüksek fiyatlı bilet uygulamasında bulunduk.
 
Muhataplarının aksine, Atiker Konyaspor camiasının ve Konya halkının içindeki vicdan ve adalet duygusu hiçbir zaman ölmeyecektir.

Trabzonspor'un değerli başkanı Sayın Muharrem Usta'nın yapmış olduğu yapıcı açıklamalar, Kulüpler Birliği Başkanı Sayın Göksel Gümüşdağ ve TFF Başkanvekili Sayın İbrahim Usta'nın ısrarlı ricaları tarafımızca dikkate alınmıştır. Şehrimizin yöneticilerinin, Spor Genel Müdürümüzün ve Büyük Konyaspor taraftarının da görüşünü alarak ama her şeyden önce dost olarak gördüğümüz ve yarın ki maçta centilmence yalnızca kendi takımını destekleceğini umduğumuz Trabzonspor taraftarının mağdur olmaması amacıyla 900 TL olan bilet fiyatını 120 TL'ye düşürmüş bulunmaktayız.

Umarız ki, adalet dağıtmakla görevli kişi ve kurumlar bizleri bir daha bu tür önlemler almak durumunda bırakmazlar."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)