comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'dan Göksel Gümüşdağ'a sert yanıt

03 Şubat 2017, Cuma 12:32
Trabzonspor'dan Göksel Gümüşdağ'a sert yanıt

Trabzonspor, Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın sözleriyle ilgili sert bir açıklama yaptı.

FutbolArena - Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın NTV Spor yayınında Kasımpaşa - Trabzonspor maçında, "Kasımpaşa'nın golü verilmedi" şeklindeki sözlerine bordo mavili kulüpten yanıt geldi.

Trabzonspor'dan yapılan açıklamada, Kasımpaşa maçında yaşanan pozisyonla ilgili yayıncı kuruluşun pierosunda topun 3 cm çizgiyi geçmediğinin belirlenmesine rağmen Göksel Gümüşdağ'ın pozisyona gol demesine tepki gösterildi.
TRABZONSPOR'DAN YAPILAN AÇIKLAMA

"Kasımpaşa ile oynadığımız maçta kalecimiz Onur'un kurtardığı tartışmalı pozisyon için Trabzonspor olarak bizler de “Kasımpaşa'nın golü verilmedi” diye üzülmüştük! Ta ki piero görüntülerinde topun tamamının çizgiyi geçmediğinin tespitine kadar…

Ancak Kulüpler Birliği Başkanı piero görüntülerinde “3 cm gol olmayan” bu pozisyonu örnek göstererek “gol” demiş, devamında şaşırtıcı bir şekilde video hakemliği savunmuştur. Pieroda gol olmayan bir pozisyonun video hakemlik sisteminde nasıl gol olacağını da kamuoyunun takdirine sunmuştur! Öte yandan hem video hem de piero teknolojilerini birbiriyle çelişir hale getirmiştir. Aslında bu durum Türk futbolundaki asıl sorunun samimiyet eksikliği olduğunu bir kere daha ortaya koymuştur.

Trabzonspor Kulübü video hakemlik sisteminin futbolda adalet adına sağlanabilecek en önemli adımlardan birisi olacağını savunmaktadır. Bizim gibi neredeyse bütün kulüpler de sistemin getireceği faydaları çok iyi bilmektedir. Buna en bariz örnek Kasımpaşa maçındaki pozisyonumuzdur.

Trabzonspor zaman zaman hakem hataları nedeniyle saha sonuçları aleyhine olsa dahi, futbolun gerçekten adil bir zemine kavuşabilmesi adına gerçekleştirilecek her türlü uygulamaya sonuna kadar destek verecektir. Ancak yukarıdaki örnek bir kere daha göstermiştir ki, teknoloji ve kurallar ne kadar gelişirse gelişsin sonuçta oyunu güzel hale getirecek olan, vicdanlı ve adaletli insan kalitesidir!"

GÖKSEL GÜMÜŞDAĞ NE DEDİ?

"Video hakemliğin denenmesini istiyoruz. Mart ayında denemelere başlayacağız. Kulüpler bu konuda mutabıklar. Video hakem ve gol çizgisi teknolojisini kullanmak istiyoruz. Zorundayız çünkü dünya kullanıyor. Geçen hafta Kasımpaşa lehine olan pozisyon çizgiyi geçti ama verilmedi. Gol-Çizgi teknolojisi olsa hakem golü verirdi."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)