comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da Stephane Mbia gerçeği

29 Aralık 2015, Salı 22:37
Trabzonspor'da Stephane Mbia gerçeği

Trabzonspor, Mbia'ya 4 Ocak mesai bitimine kadar yaklaşık 7 milyon TL ödemezse oyuncu serbest kalmak için FIFA'ya başvuracak.

FutbolArena Detay - Trabzonspor, sezon başında aldığı Stephane Mbia'dan olmak üzere. Ödemelerine 15gün gecikme maddesi koyduran Kamerunlu oyuncu serbest kalmak için 4 Ocak'ıbekliyor.

Mbia, Trabzonspor'dan ayrılacak mı?


Trabzonspor'dan bir süredir maaşını alamayan oyuncu ödemeyükümlülüklerinin yerine getirilmesi için kulübe tebligat yolladı.

Mbia sözleşmeden doğan hükümler gereği yaklaşık 7 milyon TL'likalacağının 4 Ocak mesai bitimine kadar ödenmemesi halinde serbest kalmak içinFIFA'ya başvuracağını kulübe iletti.

Mbia serbest kalırsa 10 milyon Euro alabilir

Mbia eğer serbest kalırsa Trabzonspor, Kamerunlu oyuncuya 3 yıllık anlaşma şartlarının hepsini  ödemek zorunda kalabilir. Spor hukukçuları da bu ihtimalin çok yüksek olduğunu ifade ediyor. 

Eğer Mbia serbest kalırsa Trabzonspor'da yarım devre oynattığı oyuncuya FIFA'dan çıkacak karara göre toplam 10 milyon Euro ödeme riski var.

Ferrari ve Drogba örnekleri var

Mbia'nın durumuna benzer çok sayıda örnek var. Benzer nedenlerle Beşiktaş, Ferrari'ye yaklaşık 8 milyon Euro ödedi.

Drogba, Galatasaray'a Çin'den gelirken alacaklarını tahsil edemediği için serbest kalarak transfer olmuş ve Çin kulübü, Drogba'ya 2 yıl sonra FIFA'nın kararı gereği 12 milyon Euro tazminata mahkum edilmişti.

 

Mbia'ya Çin'den talip var!


Öte yandan Kamerunlu oyuncu Stephane Mbia'nın Çin'de talibi olduğu öğrenildi. Mbia serbest kalırsa Çin'e gitmesi bekleniyor. Buna karşın Trabzonspor parayı öderse 6 milyon Euro'ya Mbia'yı Çin'e satabilir.

FutbolArena akşam haberlerit uru (16 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.