comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da sakatlara yoğun program

28 Ekim 2016, Cuma 13:36
Trabzonspor'da sakatlara yoğun program

Trabzonspor'da sakatlıklarla ilgili olağanüstü hal ilan edildi.

FutbolArena - Akhisar Belediyespor maçında Ogenyi Onazi 37'inci dakikada herhangi bir darbeye maruz kalmadan sakatlanarak oyunu terk etti. Galatasaray maçının henüz 17'inci dakikasına Fabian Castillo ve 55'inci dakikasında da Matus Bero'nun yine herhangi bir müdahale olmadan adale sakatlığı yaşaması kafaları karıştırırken, önümüzdeki haftalardaki kritik maçlar da dikkate alınarak adeta olağanüstü hal ilan edildi. Bu sakatlıkların kuvvet, dayanıklılık ve kondisyon idmanlarının yetersizliğinden mi, yoksa bu futbolcuların özensiz hareketlerinden mi kaynaklandığı merak ediliyor. 

RİZESPOR MAÇINA YETİŞTİRME ÇABASI
Bu noktada öncelikli olarak Castillo ve Bero'nun Çaykur Rizespor maçına kadar iyileşmesi için sağlık kurulunun özel çalışma yapması istendi. Ancak Castillo'nun yetişmeyeceği anlaşılırken, Bero'da umut ışığı doğdu. Galatasaray galibiyetinin moralinden sonra Çaykur Rizespor karşısında alınacak bir 3 puanın takımın özgüvenini doruğa çıkaracağını ve zor günlerin büyük oranda son bulacağını düşünen teknik kadro, bu süreçte her futbolcusuna ayrı ayrı ihtiyaç duyuyor. Bero'nun da bu nedenle hafta sonuna kadar iyileşmesi isteniyor. Bu isimden idmanlarını çok daha iyi yapması ve dinlenme sürecini doğru değerlendirmesi istendi. 

GÜRAY VE ONAZİ'YE ÖZEL PROGRAM 

Castillo'nun da bir an önce iyileştirilmesi için büyük çaba gösterilirken, 90 dakikayı çıkaracak seviyede gözükmeyen Güray Vural ile birlikte Ogenyi Onazi'nin de tam anlamıyla hazır hale gelmesi için çaba harcanıyor. Teknik Direktör Ersun Yanal'ın hem kondisyonere, hem de doktor ve sağlık ekibine yoğun bir program uygulamaları talimatı verdiğinin altı çizildi. Trabzonspor'da sakatlık sorunlarıyla boğuşan ya da fizik kondisyon olarak hazır bir görüntü vermeyen futbolcular, sağlık kuruluyla birlikte kondisyonerin programını uygulama konusunda duyarlı davranmaları gerektiği vurgulandı.

FutbolArena haber turu (17 Ağustos 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.