comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da oyun iyi skor kötü...

23 Eylül 2016, Cuma 21:14
Trabzonspor'da oyun iyi skor kötü...

Sezona istediği gibi bir başlangıç yapamayan Trabzonspor kötü mü oynuyor? İstatistikler ne diyor?

FutbolArena Analiz - Yapılan yeni transferler ile yeniden yapılanan Trabzonspor, Süper Lig'de sezona hayal kırıklığı yaratan bir başlangıç yaptı. Bordo Mavililer ilk hafta Kasımpaşa'yı 2-0 yendikten sonra gol atamadı ve art arda 3 maç kaybetti.

Peki Trabzonspor kötü mü oynadı? İstatistikler tersini söylüyor.
EN ÇOK İKİLİ MÜCADELE KAZANAN TAKIM TRABZONSPOR! 

Süper Lig'de geride kalan 4 haftada açık farkla en çok ikili mücadele kazanan takım Trabzonspor. Bordo Mavililer 284 ikili mücadele kazanırken bu alanda 239 ikili mücadele kazanan Osmanlıspor'un önünde ligin lideri konumunda. 
EN ÇÖK İSABETLİ ŞUT ÇEKEN 2. TAKIM TRABZONSPOR

Öte yandan Trabzonspor 24 isabetli şut çeken Galatasaray'ın ardından 22 isabetli şut ile 2. sırayı Beşiktaş ile paylaşıyor. Buna karşın Galatasaray bu isabetli şutlardan 7, Beşiktaş ise 11 gol çıkarırken Trabzonspor sadece 2'sini ağlara gönderebildi.

Yazarın Notu: Yazarımız Sinan Yılmaz'a göre Trabzonspor iyi bir oyun oynuyor ve çok iyi mücadele ediyor. Buna karşın Trabzonspor takım olmakta zorlanıyor. Bunun nedeni ise çok sayıda yeni transferin geç yapılması ve henüz birbirlerine uyum sağlayamamaları. Trabzonspor yaz transfer döneminde çok farklı ülke ve kültürlerden çok sayıda yabancı oyuncu transfer etmişti. Görünen o ki bu oyuncular mücadelelerinin karşılığını alabilmeleri için sabır ve zamana ihtiyaçları var.

FutbolArena haber turu (22 Mart 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.