comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da mayıs alarmı!

17 Şubat 2017, Cuma 13:39
Trabzonspor'da mayıs alarmı!

UEFA ile yaptığı anlaşma gereği düzenli olarak 6 ayda bir denetlenen Trabzonspor'da gözler mayıs ayına çevrildi.

FutbolArena - UEFA ile yaptığı anlaşma gereği düzenli olarak 6 ayda bir denetlenen Trabzonspor'da gözler mayıs ayına çevrildi.
Transfer dönemini, borsa ve şirketler arası alışverişlerde yapılan hamlelerle kısmen dengeli geçen Bordo Mavililer'in mayıs dönemini aşması konusunda da düğmeye basıldı.

Bu anlamda gelirlerin arttırılması planlanırken, özellikle Şenol Güneş Stadı sponsorluk anlaşmasının imza aşamasına getirilememesi en önemli eksiklik olarak gündemdeki yerini koruyor.
Stadyumun devrinin gerçekleşmemesi nedeniyle yaşanan problem, sponsorluk anlaşmasının realize edilmesini de engelliyor.
Trabzonspor'un UEFA ile yapılan anlaşma gereği gelirlerini 170 milyon TL. seviyelerine yükseltmesi gerekiyor...

CAS KARARI KAPIDA

Bordo Mavili kulübün mayıs ayında gündemine olacak bir diğer önemli konu ise CAS kararı. Devam eden şike süreciyle ilgili kararın mayısta çıkması beklenirken, Uluslararası Temyiz Mahkemesi'nin şikeyi onaylaması halinde gözler Türkiye Futbol Federasyonu'na çevrilecek.

UEFA cephesi şikeyle ilgili kendi kararlarını verdiklerini ve gerekli yaptırımları uyguladıklarını vurgularken, Trabzonspor'un CAS kararı sonrasındaki hareket tarzı merakla bekleniyor.
Bordo Mavililer'in CAS'ın şikeyi onaylaması alinde yurt içi dinamikleri harekete geçirerek gereken hamleleri yapması isteniyor.

TAKIMIN DURUMU NETLEŞECEK

Mayıs ayında ayrıca Trabzonspor'un ligdeki konumu da netlik kazanacak. Sezonun ikinci döneminde büyük çıkış yaşayarak yeniden Avrupa hedefine odaklanan bordo Mavililer'de oluşacak tablo takımın yeni dönem planlamasında da etkili olacak.
Teknik Direktör Ersun Yanal ile yönetim, elde edilecek sonuca ve oyuncuların verimliliklerine göre düğmeye basarak transfer faaliyetlerini organize edecekler.
 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)