comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da istatistikler işe yaramadı

17 Ekim 2016, Pazartesi 19:04
Trabzonspor'da istatistikler işe yaramadı

İstatistikler Akhisar Belediyespor maçında tavan yapmasına rağmen galibiyet getirmedi.

FutbolArena - Trabzonspor'un ligdeki kötü gidişi devam ediyor. Bordo-Mavili ekip 7 maçta 2 galibiyet, 1 beraberlik ve 4 yenilgi alarak sadece 7 puan toplayabildi.

TRABZONSPOR'UN İSTATİSTİKLERİ
Attığı 3 gole karşılık kalesinde tam 10 gol gördü. Ancak bu kötü sonuçlara rağmen Trabzonspor bazı maçlarda istatistik olarak rakiplerinden daha iyi görüntü vermişti. Bu istatistikler Akhisar Belediyespor maçında tavan yapmasına rağmen yine de galibiyet getirmedi.

Trabzonspor zorlu karşılaşmada topla yüzde 61 gibi yüksek bir oranla oynarken, rakibi ise yüzde 39'da kaldı. Atılan şutlarda Trabzonspor'un 28'e 6 gibi inanılmaz bir üstünlüğü vardı. Kaleyi tutan şutlarda da 11'e 4'lük bir üstünlük yine dikkat çekiciydi.

HER İSTATİSTİKTE BÜYÜK FARK ATTI

Bordo-Mavililer, en sıkıntılı olduğu pas konusunda da bu kez olumlu bir görüntü verdi. Trabzonspor, 365 başarılı pas yaparken, sezonun en iyi rakamına ulaştı. Akhisar Belediyespor ise 204 başarılı pas yaptı. Başarılı pas yüzdesinde yüzde 77'ye, yüzde 66 Bordo-Mavili ekibin üstünlüğü söz konusuydu.

Kornerlerde rakamlar 8'e 1 Trabzonspor'un lehineydi. Yapılan ortalarda Trabzonspor 32'ye 13 gibi bariz bir üstünlük kurdu. Başarılı ortada da 9'a 2'lik bir üstünlük söz konusuydu.

Faullerde Akhisar 22, Trabzonspor 18 kez kural dışı hareket yaptı. Trabzonspor 1 kez ofsayta düştü, buna karşın Akhisar Belediyespor oyuncuları ofsayta yakalanmadı. Buna rağmen rakamlarda üstün olan Bordo Mavililer sahadan sadece tek puanla ayrılmak zorunda kaldı.

FutbolArena akşam haberleri turu (14 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.