comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da Şenol Güneş Stadı ne zaman açılacak?

17 Ocak 2017, Salı 13:17
Trabzonspor'da Şenol Güneş Stadı ne zaman açılacak?

Trabzonspor'un Gaziantepspor maçını Şenol Güneş Stadı'nda oynaması için düğmeye basıldı.

FutbolArena - TFF yetkililerinin yaptığı incelemeler sonucunda müsabaka talimatlarına göre 60'a yakın eksik tespit edilmesinin ardından bunların giderilmesi için çalışmalar başlatılırken, stadın maç oynanabilir seviyeye getirilmesi adına gayret sarf ediliyor.

Bu arada Ankara'dan da Gaziantepspor maçının Şenol Güneş Stadı'nda oynanması doğrultusunda kesin talimat Trabzon'a ulaştı. Bunun üzerine en ciddi sorunların başında gelen Passolig sisteminin yeni stada taşınması konusunda harekete geçildi.
İşe Hüseyin Avni Aker Stadı'ndaki turnikelerin sökülmesiyle başlanırken, bu sistem Şenol Güneş Stadı'na taşınacak. Turnike sisteminin kurulup, faaliyete geçmesinin en az 20 günü bulacağı yorumlanırken bu süre kısaltılmaya çalışılacak.

Hüseyin Avni Aker'in tamamen iptal edilmesi nedeniyle TFF, olası bir olumsuzluğa karşılık Trabzonspor'dan ikinci bir stadyum bildirmesini istedi. Bunun üzerine Bordo Mavili Kulüp ikinci stat olarak Rize Çaykur Didi Stadyumu'nun ismini verdi.

Yapılacak çalışmaların ardından TFF yetkilileri yine de müsabaka ve güvenlik talimatlarını aykırılık tespit ederse Trabzonspor - Gaziantepspor maçı Rize'de oynanacak.

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)