comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da Caceres transferi gerçekleşmedi

21 Ocak 2017, Cumartesi 11:56
Trabzonspor'da Caceres transferi gerçekleşmedi

Trabzonspor'da Caceres'in transferi olumsuz sonuçlandı ve oyuncu ülkesine dönüyor.

FutbolArena - Trabzonspor'da transferi için uzun süredir çaba harcanan Uruguaylı stoper Martin Caceres ile anlaşma sağlanamadı. 

Caceres, sakatlık riskine karşılık ilk teklif yani garanti ücretinden vazgeçti. İlk 6 ay maç başı oyna teklifini kabul etti. Sakatlık olması halinde Trabzonspor tek taraflı fesih yapma hakkı aldı. Caceres'in kendine güvendiğini ilettiği ve bu teklifi kabul ettiği öğrenilirken, bazı yöneticilerin ısrarla transfere olumsuz yaklaşması sonucu transfer sonuçlanmadı. Uruguaylı oyuncunun yarın (21 Ocak Cumartesi) ülkesine döneceği öğrenildi.
Öte yandan oyuncunun sağlık kontrolü öncesi boğazda gece saatlerinde koşu yaparken çekilen görüntülerine FutbolArena ulaştı. 

Trabzonspor Kulübü de bugün yaptığı açıklamada, "Son günlerde spor kamuoyunu meşgul eden ve sosyal medya üzerinden de sürekli gündemde tutulan Uruguaylı futbolcu Martin Caceres'le ilgili kulübümüzden bir açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Kulübümüzün daveti üzerine İstanbul'a gelen ve Başkanımız Muharrem Usta ile görüşme gerçekleştiren Martin Caceres'le talep ettiği ücretin yüksek bulunması nedeniyle resmi transfer görüşmelerine başlanmamıştır. Olumsuzlukla sonuçlanan bu görüşme sonrası taraflar el sıkışarak masadan ayrılmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunarız." ifadelerini kullandı.

 

Martin Caceres kimdir?


29 yaşındaki Uruguaylı savunmacı kariyerine Defensor altyapısında başladı. Bugüne kadar Villarreal, Huelva, Barcelona, Juventus ve Sevilla formaları giyen Martin Caceres'in sözleşmesi elinde bulunuyor. Martin Caceres'in transfermarkt verilerine göre mevcut piyasa değeri 5 milyon Euro.

Haber: Ertan SÜZGÜN
 

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)