comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür'ün sakatlığı açıklandı

27 Şubat 2019, Çarşamba 17:20
Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür'ün sakatlığı açıklandı

Trabzonspor'un genç yıldızları Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür sakatlandı. Bordo mavili kulüpten sakatlıklar hakkında resmi açıklama yayınlandı.

FutbolArena - Trabzonspor'un Ümraniyespor ile oynadığı maçta sakatlanan Yusuf Yazıcı ve topuk ağrısı bulunan Abdülkadir Ömür hakkında kulüpten açıklama yapıldı. Trabzonspor Sağlık Kurulu Başkanı Yaşar Kibar Güven son durumu aktardı.
 

Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür kaç hafta yok?


Trabzonspor Sağlık Kurulu Başkanı Yaşar Kibar Güven, sakatlıkları bulunan oyuncular Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür'ün sağlık durumuyla ilgili açıklamada bulundu.

Yusuf'un Ümraniyespor maçında ayağına aldığı darbe sonucu sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kaldığını belirten Güven, "Oyuncumuzun yapılan muayenesi ve çekilen MR'ı sonrası sağ ayak bileği kemiğinde ödem tespit edilmiş olup, tedavisine başlanmıştır. Kendisini koruma amaçlı olarak salonda çalıştırıyoruz" dedi.
Güven, bir süredir sağ ayak topuk bölgesinde ağrıları bulunan ve gerekli müdahaleleri yapılan Abdülkadir Ömür'ün tedavisine Almanya'da devam edileceğini sözlerine ekledi. Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür'ün tedavilerinin süresi hakkında bilgi verilmedi.

ÜNAL KARAMAN'DAN PENALTI TEPKİSİ


 

Trabzonspor'un Ümraniyespor maçında iptal edilen penaltısı


65. dakikada Ümraniyespor futbolcularının elle oynama itirazları üzerine VAR devreye girdi. Hakem Alper Ulusoy, VAR monitör incelemesinin ardından Ümraniyespor lehine penaltı kararı verdi. Emircan, Ümraniyespor'u Trabzonspor karşısında 2-1 öne geçiren penaltı golünü attı.

71. dakikada Trabzonsporlu Abdülkadir Parmak ceza sahasında yerde kaldı, Trabzonspor penaltı kazandı. Bu sefer Alper Ulusoy, Trabzonspor'un kazandığı penaltıyı VAR tavsiyesi ile monitörden izledi ve penaltı iptal etti.

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)