comScore

Trabzonspor Trabzonspor

YKS'de derece yapan Kağan Moradaoğlu hangi bölümü seçecek?

21 Temmuz 2022, Perşembe 14:41
YKS'de derece yapan Kağan Moradaoğlu hangi bölümü seçecek?

Trabzonspor'un genç futbolcusu Kağan Moradaoğlu'nun hikayesi.

FutbolArena - Trabzonspor'un YKS'de dereceye giren genç file bekçisi Kağan Moradaoğlu'na dair merak edilenlere Futbol Arena ulaştı. Kağan'ın başarısının ardındaki etkenler, hangi bölümü tercih edecek? Trabzonspor'un 2003 doğumlu genç kalecisi Kağan Moradaoğlu 20022 YKS'de girdiği Eşit Ağırlık (EA) alanında derece yaparak dikkatleri üzerine çekti.

İşte 3 milyon 243 bin 423 öğrenci arasında ilk 1000'e girerek Türkiye 898.si olan Kağan Moradaoğlu'nun başarısının ardındaki o etkenler ve Kağan'ın hedefleri…
-    Annesi avukat, babası iş adamı olan Kağan Moradaoğlu sınav sonucunu Slovenya'daki ilk etap kampında öğrendikten sonra ilk olarak annesi Türkan Moradoğlu ile paylaştı.
-    Normalde sayısalcı olan Kağan Fen Teknolojileri Bölümü mezunu. TEOG'da yaptığı dereceyle lise hayatına adım attı. 
-    İlköğretimini Trabzon'un Bedri Rahmi Eyüboğlu'nda tamamlayan Kağan Moradaoğlu henüz 2.sınıftayken ‘Üstün zekalı çocuk' olarak Trabzon'daki Bilim Sanat Merkezi'nde de eğitim almaya başladı. Trabzonspor'un altyapısında başladığı futbol hayatını sürdürürken buradaki eğitimini de aksatmadı. 
-    En çok merak edilen ‘Hangi bölümü tercih edecek?' konusunda ise Kağan 3 bölüm arasında karar verecek. Hukuk, Uluslararası İlişkiler ve Psikolojik Rehberlik ve Danışmanlık (PDR) bölümlerinden birisini tercih etmeyi düşünüyor. 
-    Başarısındaki en önemli etkenler ise; bütün hayatını planlı yaşaması, boş zamanlarında sürekli test çözmesi ve sakin bir yapıya sahip olması. 
-    Kağan Moradaoğlu anadili gibi İngilizce biliyor.

Nurgül GÜNAYDIN/AVUSTURYA

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!