comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Visca, FutbolArena'ya konuştu: 'Çok hırslı bir Trabzon geliyor'

11 Temmuz 2023, Salı 03:02
Visca, FutbolArena'ya konuştu: 'Çok hırslı bir Trabzon geliyor'

Trabzonsporlu Edin Visca, FutbolArena'ya konuştu. Visca, "Şampiyonluk sezonu sonrası kaybettiğimiz o ruhu yeni hocamızla yeniden yakalayıp hedefimiz için çalışıyoruz." dedi.

FutbolArena Röportaj - Trabzonspor'un başarılı kanat oyuncusu Edin Visca, FutbolArena'ya konuştu. Bordo-mavili takımın Nenad Bjelica ile Slovenya'da devam eden yeni sezon kamp hazırlıkları kapsamında Futbol Arena'ya özel açıklamalarda bulunan Edin Visca, önümüzdeki sezon tek hedeflerinin şampiyonluk ve kupalar kazanmak olduğunu söyledi.

Çok hırslı ve hedefleri olan bir teknik direktörle çalışmaktan mutlu olduklarını söyleyen başarılı oyuncu “Şampiyonluk sezonu sonrası kaybettiğimiz o ruhu yeni hocamızla yeniden yakalayıp hedefimiz için çalışıyoruz. Çok iyi bir kamp süreci geçiriyoruz. Taraftarımızın da desteği ile hedefimize yürüyeceğiz” dedi.
"ÇOK İYİ BİR KAMP SÜRECİ GEÇİRİYORUZ"

Slovenya'nın Kranj şehrinde gerçekleştirilen kamp yerini çok beğendiklerini söyleyen Edin Visca kendisinin de ikinci kez takımla birlikte geldiğini söyledi.

Fiziksel anlamda kendileri için çok uygun bir kamp yeri olduğunun altını çizen başarılı oyuncu, “Ben de buraya takımımızla ikinci kez geliyorum. Kamp yapmak için gerçekten çok güzel bir yer. Gerek iklimi gerekse sakinlik açısından çok harika bir yer. İdmanlarımız şu anda yoğun geçiyor. Şu ana kadar her şey yolunda gidiyor. Yeni sezon için bütün gücümüzle çalışıyoruz. Bu sezon tempomuz biraz daha yükseldi ama böyle olması gerekiyor. Çünkü Trabzonspor'un hedefi şampiyonluk ve kupalar kazanmak, bunun için de çok daha fazla çalışmak gerekiyor. İnşallah sakatlık olmadan kampı tamamlar ve sezona iyi bir başlangıç yaparız.” İfadelerini kullandı. 

"EN DOĞRU ZAMANDA GELDİM"

Trabzonspor'a transfer sürecinde eski hocası Abdullah Avcı'nın kendisiyle görüştüğünü söyleyen Visca, “Zaten Trabzonspor beni 4 yıl önce de istemişti. Taraftarlardan da binlerce mesaj alıyordum. Ancak olmamıştı. Şampiyonluk senesinde hoca da beni istedi ve konuştuk. Ben de “Böyle harika bir taraftarın önünde oynamak ve tekrar şampiyonluk yaşamak istiyorum” diyerek belki de en doğru zamanda geldim Trabzonspor'a." dedi.

"AYNI MUTLULUĞU YENİDEN YAŞAMAK İSTİYORUZ"

Trabzonspor'da yaşadığı şampiyonluğun tarifsiz olduğunu söyleyen Bosnalı oyuncu “Harika duygular yaşadık. Özellikle o coşkulu ve kalabalık taraftarımızın önünde şampiyonluk ve başarı dolu bir sezon yaşamak tarifi çok zor bir duygu. Her futbolcu böylesine taraftar önünde oynamak ister. Uzun yıllardan sonra gelen şampiyonluğa ben de katkı verdiğim için çok çok mutluyum. O şampiyonluk maçların, kutlamaları unutulmaz. Bütün dünya gördü o günleri. Yeni sezonda da nasıl ki biz yine aynı hedefle başarılarımızla geri döneceğiz taraftarımız da aynı coşkuyla dönecek. Hocamız da çok istekli. Bu sene hedefimiz şampiyon olmak ve kupalar kazanmak. Bu hedefle yeni sezona hazırlanıyoruz. Biz o şampiyonluk sezonundaki kutlamaları yeniden yaşamak istiyoruz. Çünkü hepimizin aklı hala orada. O sezon bizim için her zaman büyük ve önemli bir motivasyon kaynağı olacak” dedi. "BU CAMİADA HEDEFLER BİTMEZ"

Visca yeni hocalarıyla birlikte yine büyük hedefler için çalıştıklarını yinelerken, bireysel motivasyonunun hiçbir zaman bitmediğini dile getirdi. Visca konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Trabzonspor çok büyük bir camia. Hedefleri hiçbir zaman bitmez. Ben de tıpkı Trabzonspor gibi hedeflerim ve motivasyonum bitmiyor. İnşallah sakatlık olmadan başarılı bir sezon geçirmek istiyoruz. Öyle olacağını umuyorum.”

"TAKIM RUHUNU KAYBETTİK"

Bordo-mavili takımın 2021-22 sezonunda şampiyon olduktan sonra geçtiğimiz sezonu beklentilerin altında tamamlamasını da değerlendiren başarılı oyuncu şunları söyledi:

"Şampiyonluktan sonra gerçekten zor bir sezon geçirdik. Ben de sakatlandım. Bence de takımın o şampiyonlukta yaşadığı ruhu kaybettik. Tony ayrıldı, Cornelius gitti. Bruno, Dorukhan ve benim sakatlanmam derken ilk 11'den 6 oyuncu neredeyse bütün sezon yoktu. Bu da bir takımın başarılı olması ve bunu devam ettirmesi için en önemli etkendi. Belki daha önemlisi takım ruhunu yakalamaktı. Onu da geçen sezon kaybettik. Yeni katılanlarla adeta yeni bir takım oldu. Maalesef zor ve kötü bir sezon geçirdik."

"HEPİMİZ DERS ÇIKARDIK"

Şampiyonluk sezonundan sonra geçen kötü sezonun herkes için bir ders niteliği taşıdığının da altını çizen Edin Visca, “Hepimiz yaşanan süreçten ders aldık. Ben de zor bir süreç yaşadım. Şimdi önümüzde yeni bir sezon var. Yeni hocamızla birlikte inşallah yine hedeflerimize kupalar kazanmak için yeniden dönüyoruz” ifadelerini kullandı. 

SAKATLIK SÜRECİ

Geçtiğimiz sezon yaşadığı talihsiz sakatlık sürecine de değinen tecrübeli oyuncu, “Benim için çok zor bir süreçti. Taraftarlarımızdan binlerce mesaj aldım. Bu beni çok duygulandırdı ancak çok şükür ki şampiyonluktan sonra geldi sakatlıklar. Süper Kupa'yı da kaldırdık. Ben çocukluğumdan itibaren çok zor süreçler yaşadım. Belki de yaşadığım o zorluklar sakatlık sürecini daha çabuk atlatmam konusunda bana yardımcı olmuştur. Bunlar hayatın normal akışında olan şeyler. Nasıl ki şampiyon oluyoruz, mutlu oluyoruz, diğer taraftan olumsuzluklar da hayatın bir parçası. Ben sabırlı davranarak çalıştım. İlk sakatlandığımda doktora hemen “Ne zaman döneceğim, ne zaman tekrar sahalarda olacağım” diye sormuştum. Ben her zaman çok istekli ve hırslıyım. Kötü düşünmedim ve motivasyonumu hiç düşürmedim. Şimdi tekrar buradayım. 10 yıl her sene 40 maç oynadım. Bunu da fiziksel anlamda kendime iyi bakmama borçluyum."

"ESKİ VISCA'YI İZLETMEK İÇİN ÇOK ÇALIŞIYORUM"

Bu sezon Trabzonspor taraftarına eski Visca'yı izletmek için çok çalıştığının altını da çizen Edin Visca, “Ancak her şeyden önemlisi takımın hedefi. Şampiyonluk hedefi bizim için çok önemli. Futbol bireysel bir oyun değil. Bunu geçen sezon gördük. Takım ruhu yoksa, takım için oynamıyorsan, takım arkadaşların için koşmuyor mücadele etmiyorsan sonuç da gelmiyor. Ancak az önce de söylediğim gibi herkes geçen süreçten dersini aldık. Her şeyden önce takım hedefi önemli ondan sonra bireysellik gelir” şeklinde konuştu. 

"EN MUTLU OLDUĞUM AN"

Visca, ilk sakatlığından 4 ay, ikinci sakatlığından 2 ay sonra sahaya dönmenin kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi:

"Taraftarların önünde özellikle Trabzon'da taraftarınızın önünde oynamak başka bir duygu. O anı yaşamak için sabırla bekliyorsunuz. İnşallah yeni sezonda çok daha iyi şeyler yaşayacağız”

EN ÇOK ZORLANDIĞI DEFANS OYUNCUSU

Edin Visca, Türkiye'deki kariyerinde en çok zorlandığı defans oyuncusunun eski Galatasaraylı futbolcu Nagatomo olduğunu söyledi.

Visca, “Ona hem çok saygı duyuyorum hem de çok beğeniyorum. Gerçekten harika bir oyuncu çok iyi bir profesyonel. Çok akıllı bir futbolcu. Onun karşısında oynamak gerçekten çok zor” dedi. FUTBOLCU OLMASAYDI

Futbola 16 yaşında başladığını ve öncesinde hiç futbol oynamadığını söyleyen Trabzonspor'un başarılı oyuncusu, “Zaten 17 yıldır futbolun içindeyim. Belki biraz zor söylemek ama eğer futbolcu olmasaydım eğitim hayatımı sürdürür kendime o şekilde bir yol çizerdim” dedi. 

"TRABZON ŞEHRİ TRABZONSPOR İÇİN YAŞIYOR"

Uzun yıllar Başakşehir forması giyinen ve İstanbul'da yaşayan Visca, Trabzon'a uyum konusunda hiçbir sorun yaşamadığını anlattı. Visca şöyle konuştu:

“İstanbul tabi ki çok büyük bir şehir ancak ben Bosna'da da İstanbul'da da Trabzon'da da 24 saat futbolu yaşıyorum. Eğer gerçekten futbolda bir şey yapmak istiyorsanız 15-20 yıl oynuyorsunuz. O yüzden 24 saat yaşamak istiyorsunuz. Ben Bosna'da da İstanbul'da da dışarıdaki hayata kendimi çok vermedim. Trabzon'a gelmek benim için belki daha iyi oldu. Çünkü çok fazla dışarı çıkıp gezmeyen bir insanım. Ve sadece işinize futbola odaklanıyorsunuz. Benim için Trabzon'a gelmek hiç zor bir süreç olmadı. Trabzon'da herkes beni adeta kucakladı. Sokaktaki insanından tutun taraftarına herkes bana karşı çok sevecen davrandı. Trabzon'da mutluyum. Çünkü Trabzon insanı Trabzonspor için yaşıyor. Ben de sabırsızlıkla yeni sezonu ve maçları bekliyorum. O heyecanı taraftarlarımızla beraber yeniden yaşamak istiyorum.”

"HIRSLI VE İSTEKLİ BİR HOCA"

“Trabzonspor'a çok hırslı ve istekli bir hoca geldi o yüzden yeni sezonda aynı şekilde hırslı ve istekli bir Trabzonspor olacak” diyen Edin Visca, Teknik Direktör Bjelica ile çok iyi bir sezon geçireceklerine inandıklarını söyledi.

Visca, “Hocamız çok istekli. Bize yaptığı konuşmalarda çok önemli mesajlar veriyor. Hocamız bize “Çok iyi bir takım olacaksınız. Herkes birbiri için sahada savaşacak. Tesislerden içeri girince armaya, Trabzonspor'a, çalışanlara ve herkese saygı göstereceksiniz. Ve hedefiniz şampiyon olup kupalar kazanmak” sözleriyle bizleri de inanılmaz motive ediyor. Her ne kadar sezona 1 aylık bir süre olsa da ortam yavaş yavaş daha iyi oluyor. Geçen sezon gerçekten kötü bir sezon yaşadık bu yüzden de herkes çok daha fazla çalışıyor. Hocamız her idmanda yeni şeyler kazanmak istiyor. Trabzonspor'a çok hırslı ve istekli bir hoca geldi. O yüzden yeni sezonda çok hırslı ve istekli bir Trabzonspor olacak. Ben zaten hiçbir zaman sorumluluktan kaçmadım. Hocamızın bu hırsı ve hedefleri için ben de sorumluluk alacağım hem takım arkadaşlarıma hem hocama yardım edeceğim. Ama Trabzonspor gibi büyük bir camiada herkese sorumluluk almak düşüyor. Çünkü hedefler büyük. Taraftarlarımız ve camiamız için ciddiyet ve iyi bir hazırlık gerekiyor."

TAKIMIN ‘EDİN' ABİSİ

Takımdaki arkadaşlık ortamının çok iyi olduğuna da vurgu yapan Edin Visca “Her gün beraberiz. Birlikte kahve içiyoruz bazen oyunlar oynuyoruz. ‘Edin abi' diyorlar. Harika bir ortamımız var diyebilirim. Ben herkese yardım etmek istiyorum. Ama sahada birbirimizi ateşlememiz gerekiyor. Yeni sezonda farklı bir Trabzonspor izleyeceksiniz." dedi.

GENÇ OYUNCULAR HAKKINDA

Visca, Bordo-mavili takımın bu sezon hazırlık kampında çok sayıda genç oyuncunun yer almasına ilişkin görüşlerini de dile getirdi.

Teknik Direktör Nenad Bjelica'nın genç oyuncular için büyük bir şans olduğunu dile getiren Visca, “Özellikle hocamızın disiplinli yönü ve oyunculardan çok istekli olmasını istemesi çok önemli. Eğer genç oyuncularımız bu yaşlarında çok çalışırsa ilerideki kariyerleri çok daha iyi olacaktır. Bugün hocanın ne istediğine odaklanmaları ve çok çalışmaları gerekiyor. Çünkü gerçekten harika bir hoca ve önlerinde önemli bir fırsat var. Yeter ki istesinler." dedi.

"ARDA GÜLER DÜNYA YILDIZI OLACAK"

"Arda Güler çok büyük bir potansiyel. İnşallah dünya yıldızı olacak. Henüz 18 yaşında. Geçen sezon Fenerbahçe'de oynadı, sorumluluk aldı. Çok önemli bir başarıya imza attı ve Real Madrid'e transfer oldu. İnşallah sakatlık olmadan güzel bir kariyeri olacak. İnşallah Türk futbol tarihinin en iyi oyuncularından birisi olacak. Herkes de onun bu yolda başarılı olması için dua ediyor. Diğer gençlerimiz de onu örnek alması gerekiyor. Ona biz de başarılar diliyoruz."

AVCI'NIN AYRILIĞI

Eski hocası Abdullah Avcı'nın ayrılığına ilişkin de Visca şunları söyledi.

“10 yıla yakın bir zaman kendisiyle çalıştık, elbette insan ayrılıklarda üzülür. Ancak nasıl ki futbolcular geldiği gibi ayrılabiliyor, hocalar da öyle. Sonuçta profesyoneliz ve biz sadece işimize bakıyoruz. Şimdi yeni bir hoca ve yeni bir motivasyonla eski hedeflerimize doğru ilerliyoruz. Futbol da tıpkı yaşam gibi devam ediyor. Biz de sadece yeni hedeflere bakıyoruz.”

TARAFTARA MESAJ

Yeni sezonda hedeflerine odaklandıklarını ancak bu hedeflere taraftarın desteği ile çok daha güçlü yürüyeceklerini söyleyen başarılı oyuncu, “Biz burada iyi bir hazırlık süreci geçiriyoruz. Yeni sezonda da hedefimiz eski ruhu yeniden kazanıp başarılar elde etmek istiyoruz. Zaten bu sene Avrupa'da mücadele etmeyeceğiz. Tek hedefimiz şampiyon olmak ve kupalar kazanmak. Bunu da taraftarımızla birlikte başarmak istiyoruz. Yeter ki sabırla bizi desteklesinler. İlk maçtan itibaren de bütün taraftarlarımızı tribünlere bekliyoruz” dedi. 

RÖPORTAJ - NURGÜL GÜNAYDIN

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!