comScore

Trabzonspor Trabzonspor

VAR'a gidip kararını değiştiren hakeme ceza veriliyor mu?

05 Kasım 2019, Salı 11:39
VAR'a gidip kararını değiştiren hakeme ceza veriliyor mu?

Spor yorumcusu Ahmet Çakar, hakemlerle ilgili gündem yaratacak bir iddiayı ortaya attı.

FutbolArena - Süper Lig'in 10. haftasında oynanan maçlar sonrasında hakemlere tepki sesleri yükselirken, spor yorumcusu ve eski hakemlerden Ahmet Çakar'dan gündem yaratacak bir iddia geldi. Çakar, sezon başında MHK'nin VAR'a gidip kararını değiştiren hakemlerin ceza alacağı yönünde bir talimat verdiğini öne sürdü. Sabah Gazetesi'nde köşe yazısında iddiayı ortaya atan Ahmet Çakar şunları söyledi:

"TÜRK HAKEMLİĞİNİN 3 AYDA İÇİNE ETTİLER"
"MHK, "VAR'a gidip kararını değiştiren hakem ceza alacak" diyerek çok tehlikeli bir karar verdi. Hakemler de aralarında yazılı olmayan, tuhaf bir işe giriştiler ve "Aman ne olur birbirimizi VAR'a çağırmayalım" dediler... Merkez Hakem Komitesi, Türk hakemliğinin 3 ayda içine etti. Manasız, çok tehlikeli, hakemleri baskı altına alan bir karar verdi. Böyle saçma, böyle tehlikeli, böyle tuhaf bir karar olur mu? Hangi hakem ceza almak ister? Hem kariyer hem para kaybı."

"BU MHK'NİN KAPASİTESİ YOK"

"Önceki gece Trabzon'da çok vahim bir tablo yaşadık. Sosa'nın ayağına daha doğrusu bileğine ciddi bir basma var. Açı biraz farklı olsa Allah korusun ayağı kırılır. VAR hakeminin de benimle aynı düşüncede olması gerekir. Yapması gereken Fırat'a, "Git bir daha bak. Çünkü bu sert, yüksekten bileğe basma hareketi kırmızı olabilir" der. Fırat da VAR'a gitse mutlaka kırmızı kartı verecek. Ama ne olacak, cezaya girecek. Sezon başından beri söyledim, yazıyorum... Bu MHK'nin kapasitesi yok. Ne bilgi ne birikim ne vizyon. Hiçbir şeyleri yok. Sonuç olarak Trabzonspor'un canına okudular. Ama bu iş böyle giderse Türk futbolunda büyük problemler doğar."

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)