comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ünal Karaman'dan Türk takımlarının Avrupa performansını yorumladı

12 Aralık 2019, Perşembe 23:31
Ünal Karaman'dan Türk takımlarının Avrupa performansını yorumladı

Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi'nde son maçında deplasmanda Basel'e 2-0 kaybetti. Ünal Karaman maçın ardından basın toplantılarında soruları yanıtladı. 

FutbolArena - Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, UEFA Avrupa Ligi'nde 2-0 kaybettikleri Basel maçının ardından basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 


Basel 2-0 Trabzonspor Ünal Karaman'ın maç sonu açıklamaları


"HER MAÇ HİKAYESİ YAZILACAK KARŞILAŞMALAR OLDU"

Sonuç beklediğimiz gibi olmadı ama oynadığımız her maç, hikayesi yazılacak karşılaşmalar oldu. Oyuncularımın mücadelesinden son derece memnunum. Trabzon'da bıraktığımız oyunculardan 2'si uzun süreli, 4'ü yine sakatlığı devam edne oyuncular. Diğer oyuncular arasında 21-23 maç oynayan isimler var. Sezon başından beri hiçbir kulübün yaşamayacağı sorunlar yaşadık. 
"BU YIL BİZİM İÇİN TECRÜBE"

Dolayısıyla kuralar çekildiği anda Trabzonspor 4. torbadan katılan bir takım. Basel, Getafe, Krasnodar hepsi oldukça güçlü ve belli Avrupa kültürü olan takımlar. Bu iş kazan kazan mantığıdır. Gelenek haline getirmek zorundasınız. Umuyor ve bekliyoruz ki, bu sene iyi başlangıç, tecrübe olur. Biz burada çok genç oyuncumuza fırsat verdik. 

Ünal Karaman basın toplantısında Türk takımlarının bu sezon Avrupa kupalarında aldıkları başarısız sonuçlarla ilgili gelen soruya, "Katılan takımlar içinde Başakşehir'i biraz daha avantajlı görebiliriz. Kadro rotasyonu açısından oldukça deneyimli oyunculara sahipler. Roma maçını kazanabilmiş olsalardı gruptan çıkmayı garantileyeceklerdi. Mücadeleye devam edeceğiz. Biz devam edeceğiz. Bundan sonra katılacak takımlar devam edecektir. Futbolun gerçeğinden kopmadan mücadele etmeliyiz." şeklinde yanıt verdi. 

Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"