comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ünal Karaman'dan Galatasaray maç sonu penaltı açıklaması! 'Net gördüm'

10 Şubat 2019, Pazar 22:06
Ünal Karaman'dan Galatasaray maç sonu penaltı açıklaması! 'Net gördüm'

Trabzonspor teknik direktörü Ünal Karaman, Galatasaray'a 3-1 yenildikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 21. haftasında ağırladığı Trabzonspor'u 3-1 mağlup etti. Trabzonspor teknik direktörü Ünal Karaman, Türk Telekom Stadyumu'nda oynanan maçın ardından yayıncı kuruluşa Galatasaray maçı ve hakem Ümit Öztürk hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 

Ünal Karaman, Galatasaray - Trabzonspor maç sonu açıklamaları


Yayıncı kuruluşa maç sonu röportaj veren Ünal Karaman, "Hakem hakkında çok şey konuşurum ama burada maçı adil yönetmek için sahaya çıkan hakemin verdiği kararlar asıl meseledir. Galatasaray'ın kazandığı penaltıyı net göremedim ama bize verilmeyen penaltıyı saha kenarından net gördüm gibi geldi. Tabii bazen bakmakla görmek arasında fark vardır. Doğru görmek bizim hayat felsefemizdir." dedi.

Yenilgiyi değerlendiren Karaman, "Maçın başındaki oyun bize yakışmadı. Yediğimiz 2. gol de bize yakışan bir gol değildi. Ders çıkarma için önemli bir mağlubiyet. Kaybettik, üzgünüz ama bu bize daha farklı kazançlar olarak geri dönecektir." ifadelerini kullandı.
ÜNAL KARAMAN HAKEMLE NE KONUŞTU?

Müsabakanın bitiş düdüğünün ardında hakem Ümit Öztürk ile ne konuştuğunu açıklayan Karaman, “Maçtan sonra hakemi sadece tebrik ettim. Bazen sadece bunu yaparak da gerekeni verebilirsiniz. Ortaokulda ‘Bakmak ve görmek' diye bir kitap vardı. İnsan bazen bakar ama görmez. Oyuncularımıza hep bunu anlatmaya çalışıyoruz. Saha içindeki ekrandan gördüm pozisyonu ve çok rahat döndüm arkama, çünkü çok barizdi. Bazen biz görüyoruz ama görünmüyor. Demek ki bizim bakış açımızı değiştirmemiz gerekiyor. Başkanım kendi fikirlerini açıklamıştır. Mutlaka kendince makul ve anlaşılır bir açıklama yapmıştır. Şu an susmayı çok uygun görüyorum” dedi. 

Ünal Karaman, maçın hakemi Ümit Öztürk hakkında daha sonra şunları söyledi: 

“Kişi kendi vicdanına yenik düşüyorsa, bir yerde hata var. İnsan yüreği yer yüzü gibidir, bir tarafı aydınlık, bir tarafı karanlık. Ne olursa olsun, evimize götürdüğümüz ekmeğin helal olmasını isteriz. Saha içinde insanlar alın teri döküyorlar. Ben içeride oyuncularıma, yenile yenile büyüyeceğiz dedim. Biraz daha gayret gösterip istediğimiz sonuçları alırız. Umut ediyorum ki Ümit hoca da bu bilinçle hareket etmiştir. Arda'ya görev verdik. Güzel de bir duruş sergiledi, panik de yapmadı. Bu şekilde büyüyecekler. Tebrik ediyorum kendisini.” 

Sarı Kırmızılı takımla ilgili tüm gelişmelere Galatasaray Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)