comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ünal Karaman kimdir, kaç yaşında? Ünal Karaman hangi takımlarda teknik direktörlük yaptı? (Ünal Karaman aslen nereli?)

29 Mayıs 2018, Salı 21:17
Ünal Karaman kimdir, kaç yaşında? Ünal Karaman hangi takımlarda teknik direktörlük yaptı? (Ünal Karaman aslen nereli?)

Ünal Karaman Trabzonspor'un yeni teknik direktörü! Trabzonspor kulübü Ünal Karaman'ı resmen açıkladı. Ünal Karaman'ın Trabzonspor'da teknik direktörlük görevine gelmesinin ardından Trabzonspor taraftarları Ünal Karaman kimdir? Ünal Karaman kaç yaşında? Ünal Karaman nereli ve Ünal Karaman Trabzonspor'da ne zaman futbol oynadı? sorularının yanı sıra Ünal Karaman'ın teknik direktörlük yaptığı takımları aramaya başladı. Tüm bu soruların yanıtları haberimizde. 

FutbolArena - Ünal Karaman Trabzonspor'un yeni teknik direktörü oldu. Trabzonspor'un eski ve unutulmaz futbolcularından Ünal Karaman son olarak Karabükspor'u çalıştırmıştı. Ünal Karaman'ın Trabzonspor'da göreve gelmesinin ardından Trabzonspor taraftarları bir kez daha Ünal Karaman'ın kim olduğunu araştırmaya başladı. Ünal Karaman kimdir? Ünal Karaman kaç yaşında? Ünal Karaman evli mi? Ünal Karaman hangi takımları çalıştırdı? Ünal Karaman Trabzonspor'da ne zaman futbol oynadı? Tüm bu soruların yanıtlarına haberimizden ulaşabilirsiniz. 

Trabzonspor yönetimi uzun süredir aradığı teknik direktörünü buldu. Bordo mavili takımda Ali Ağaoğlu'nun en geç Perşembe gününe kadar teknik direktörü belirleyeceğiz açıklamasının ardından yeni teknik direktörünü resmen duyurdu. Trabzonspor yönetimi teknik direktör Ünal Karaman ile her konuda anlaşma sağladı ve gelecek sezon Trabzonspor'u Ünal Karaman çalıştıracak. Bu gelişmenin ardından Trabzonspor taraftarları bir kez daha Ünal Karaman kimdir? Ünal Karaman kaç yaşında, nereli ve Ünal Karaman hangi takımlarda teknik direktörlük yaptı? sorularına yanıt aramaya başladı. 


Ünal Karaman kimdir?


Ünal Karaman Faal futbol yaşamını tamamladıktan sonra 2000-2004 yılları arasında Türkiye millî futbol takımı yardımcı antrenörlüğü görevinde bulunan Karaman, 2005 yılında ümit millî takım teknik direktörlüğü görevine getirildi. 26 Eylül 2007'de Konyaspor'u çalıştırmaya başlayan Karaman 24 Mart 2008 tarihinde Konyaspor'daki görevinden istifa etmiştir. 2008 yılının Kasım ayında Hakan Kutlu'nun istifası ile MKE Ankaragücü'nün başına geçmiştir. 7 Aralık 2008 tarihinde lig de Galatasaray ile yaptığı ve 3-0 mağlup ayrıldığı karşılaşma sonrası istifa etmiştir. 19 Mayıs 2009 günü 2008-09 sezonunun son iki haftasında tekrar Konyasporda göreve başlamıştır. 2009 Temmuz ayında Trabzonspor Sportif Direktörlük görevine getirilmiştir. 18 Şubat 2010 tarihinde Ünal Karaman, Teknik Direktör Şenol Güneş'in birinci yardımcısı olarak da göreve getirilmiştir.28 Ocak 2013 tarihinde teknik direktör Şenol Güneş istifa ettiği için kendisi ve tüm teknik ekip de istifa etmiştir.[1] 2013'te yuvası Trabzonspor'a sportif direktör olarak geri dönmüştür.

 Ünal Karaman son olarak 2017/18 sezonunda Süper Lig'de Karabükspor'u çalıştırdı. Ünal Karaman futbolculuk döneminde 1990-1999 sezonları arasında Trabzonspor'da forma giydi. 218 maça çıkan Ünal Karaman 47 gol attı. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"