comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ümit Öztürk ve Namoğlu'na yoğun tepki! 'Nasıl uyuyacaklar?'

10 Şubat 2019, Pazar 21:15
Ümit Öztürk ve Namoğlu'na yoğun tepki! 'Nasıl uyuyacaklar?'

Zeki Uzundurukan, Galatasaray - Trabzonspor maçını yorumladı. 

FutbolArena - Galatasaray, Spor Toto Süper Lig 21. haftasında sahasında Trabzonspor'u 3-1 mağlup etti. Maçın ardından A Spor'da Zeki Uzundurukan Ümit Öztürk'e isyan etti. 

"DÜNYANIN HER YERİNDE ARTIK TRABZONSPORLU VAR"
Hakem Ümit Öztürk'e bakıyorsun. Dünyanın en büyük şehir takımlarından biridir Trabzonspor. Dünyanın her tarafında seyircisi vardır. Ne kadar kolay? Trabzon üzerinden operasyonu yapabilirsin. Her tarafta artık Trabzonsporlu var. 

"YUSUF NAMOĞLU NASIL UYUYACAK?"

İnsanlar aptal değil. Her şeyi görür. Ben merak ediyorum. Ümit Öztürk'ü bir kenara koyuyorum. VAR'ın başındaki Bülent Yıldırım'ı da bir kenara koyuyorum. Bülent Yıldırım zaten hakemlik yapıyorsa gariplik var. MHK Başkanı Yusuf Namoğlu nasıl uyuyacak çok merak ediyorum. Asla bu söylediklerimin Galatasaray'la ilgisi yok. Galatasaray iyi futbol oynadı. 

"ER YA DA GEÇ BERTARAF EDİLECEKTİR"

Öte yandan Trabzonspor Genel Sekreteri Ömer Sağıroğlu, Galatasaray maçından sonra hakem Ümit Öztürk'e hedef alarak "Adalet ve hukuku inkar edenler, bir maçı yönetirken bitaraf kalma iradesini sergileyemeyenler ülke futbolundan er ya da geç bertaraf edilecektir" dedi.

Ömer Sağıroğlu, "Şampiyonluk yarışının ortaklarından iki takımın maçını yönetirken bitaraf olmak, ödüllendirilmesi gereken değil; futbolun bekası için zaten sergilenmesi gereken bir tavırdır. Adalet ve hukuku inkar edenler, bir maçı yönetirken bitaraf kalma iradesini sergileyemeyenler ülke futbolundan er ya da geç bertaraf edilecektir. O gün elbet gelecektir." ifadelerini kullandı.
 

Galatasaray - Trabzonspor hakem Ümit Öztürk'ün kararları


Galatasaray - Trabzonspor maçının ilk yarısında sarı kırmızılı takımın kazandığı penaltıda hem ofsayt, hem de pozisyonda penaltı olmadığı yönünde başta Abdülkadir Ömür olmak üzere futbolcular hakem Ümit Öztürk'e penaltı itirazında bulundu. 

DIAGNE'YE İKİNCİ SARI KART İTİRAZI

Öte yandan ilk yarının sonlarına doğru Trabzonspor atağında Diagne'nin, Rodallega'ya yaptığu faul sonrasında bu kez futbolcular Diagne'nin ikinci sarı karttan kırmızı kart görmesi gerektiği yönünde itirazlarda bulundu. 

Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (24 Eylül 2020)