comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Uğurcan Çakır'dan Fenerbahçe ve transfer sözleri

21 Ekim 2020, Çarşamba 10:25
Uğurcan Çakır'dan Fenerbahçe ve transfer sözleri

Trabzonspor'un kalecisi Uğurcan Çakır basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

FutbolArena - Trabzonspor'da takım kaptanlarından Uğurcan Çakır, Fenerbahçe maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İşte Uğurcan Çakır'ın açıklamalarından derlediklerimiz.

"FENERBAHÇE MAÇINDAN GALİBİYETLE DÖNMEK İSTİYORUZ"
"Fenerbahçe maçı zor olacak ama biz gerçek kapasitemizi göstermek istiyoruz. Oradan galibiyetle dönmek istiyoruz. Takımdaki yeni arkadaşlarımıza da bu maçın önemini anlatıyoruz. İnşallah oradan galibiyetle ayrılırız. Eddie Hoca gerçekten çok iyi bir insan. Taktik bilgisi üst düzeyde. Hoca değişikliğiyle ilgili bir şey söylemem doğru olmaz. Başkanımız ve yönetimimizin bileceği bir iş. Bence daha çok erken. Geçen sene yaptıklarımızı kimse unutmasın."

"BAŞAKŞEHİR'İN SEYİRCİ KİTLESİ YOKTU"

"Geçen sene çok yi performans sergiledik. Çok ekstra işler yapan futbolcularımız da vardı. Pandemi arası gerçekten çok uzundu ve kendimizi hazırlmaya fırsat olmadı. En önemli etkenlerden biri de taraftarımızın olmamasıydı. Başakşehir'in zaten büyük bir kitlesi yok, bu yüzden onları etkilemedi."

"ŞAMPİYONLUK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ"

"Bu sene yeni bir takımız. Gelen arkadaşlarımızın kaliteli olduğuna inanıyorum. Onları en hızlı şekilde takıma adapte olmaları için yardımcı oluyorum. Uyum sürecinin atlatırsak başarılı olacağımıza inanıyorum. Şampiyonluk için mücadele edeceğiz."

Nurgül Günaydın (FutbolArena) : "Seyircisiz oynamaya alıştınız mı? Bazen tepkilerden oyuncular rahatsız oluyordu. Siz alıştınız mı?"

Uğurcan Çakır: "Seyircinin orada duruşu bile sizi motive ediyor. Taraftarlarımız bizim için itici bir güç. Açıkçası ben çok özledim ve hala alışamadım."

Nurgül Günaydın (FutbolArena) : "Avrupa hedefin ne durumda?"

Uğurcan Çakır: "Doğrucu olmak gerekirse elbette Avrupa'da oynamak istiyorum ama Trabzonspor'un da mali olarak beklentisi var. Bu karşılanırsa zaten gerçekleşir. İster istemez kafanız karışıyor. Ben her zaman bu takımda oynamayı hedefledim. Elbette Avrupa'da ülkemi ve Trabzonspor'u temsil etmek isterim. Doğru zamanda, doğru kulübe gideceğime inanıyorum."

Nurgül Günaydın (FutbolArena) : "Türkiye'de en değerli oyuncu sıralamasında listenin başında olmak sana ne hissettiriyor?"

Uğurcan Çakır: "Gurur veriyor. İnşallah bu değeri daha da artırarak devam ederim. Bu dönemde çok iyi kaleciler var. Ben sürekli iyi olabilmek için çalışıyorum."

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"